نشستی به‌هدف حمایت از زنان افغانستان در نیویورک برگزار می‌شود

4 هفته قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

شبکه‌ی تحقیقاتی حمایت از زنان و کودکان افغانستان، از برگزاری نشستی به‌هدف افزایش آگاهی جهان در مورد چالش‌های زنان و دختران این کشور به تاریخ ۲۷ جون در شهر نیویورک آمریکا خبر داد.

این شبکه امروز (یک‌شنبه، ۳ سرطان) در حساب کاربری ایکس خود نوشته است که این نشست قرار است، با هم‌کاری نهاد‌های حامی زنان از جمله دفتر سازمان ملل متحد در نیویورک، نهاد ملاله یوسفزی، شبکه‌ی هم‌بستگی فراملی برای پیش‌برد عدالت جنسیتی و نهاد دادرسی استراتژیک برگزار شود.

در ادامه آمده است که هدف از راه‌اندازی این نشست، افزایش آگاهی جهان در مورد چالش‌های زنان و اهمیت مشارکت «معنادار» آنان در نشست‌های مرتبط به افغانستان است.

همچنان شبکه‌‌ی تحقیقاتی حمایت از زنان و کودکان افغانستان نوشته است که در این نشست، یافته‌‌های را در مورد «ائتلاف جهانی در حمایت از زنان افغانستان» و نامه‌ی سرگشاده‌ی فعالان حقوق زن را به کشورهای عضو و نمایندگان ویژه‌ی دعوت شده به سومین نشست دوحه، ارائه خواهد کرد.

باید گفت که سومین نشست دوحه قرار است از تاریخ ۳۰ جون تا اول جولای در قطر با میزبانی سازمان ملل و اشتراک نمایندگان ویژه‌ی کشورها برگزار شود.

همچنین این نشست شبکه‌ی تحقیقاتی حمایت از زنان در حالی برگزار می‌شود که حکومت سرپرست افغانستان با روی کار آمدن دوباره‌ی در آگست ۲۰۲۱ در افغانستان و وضع بیش‌از ۵۰ فرمان محدود‌کننده بالای زنان و دختران، آنان را از حق آموزش، کار، سفر، تفریح، ورزش و مشارکت‌های سیاسی محروم ساخته‌اند.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=14003
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد