سازمان ملل: افغانستان بزرگ‌ترین بحران مهاجرت را تجربه می‌کند

3 هفته قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

برنامه‌ی توسعه‌ی سازمان ملل متحد اعلام کرده است که از کارآفرینی و گسترش تجارت زنان، ایجاد شغل برای بی‌جا شدگان داخلی و عودت‌کنندگان در سراسر افغانستان حمایت می‌کند.

این سازمان با نشر گزارشی از یک دختر تجارت‌پیشه که به تازگی از ایران برگشته گفته است که افغانستان بزرگ‌ترین و طولانی‌ترین بحران مهاجرت را در سراسر جهان تجربه می‌کند.

برنامه‌ی توسعه‌ی سازمان ملل متحد تاکید کرد که با مشارکت بانک جهانی، اتحادیه‌ی اروپا و بانک توسعه‌ی آسیایی، ارزیابی نیازهای پس از فاجعه را در زلزله‌های هرات انجام داده و از جامعه در برابر تاب‌آور حمایت کرده است.

در گزارش آمده است که از تجارت ۲۳۷ زن در هرات حمایت کرده است.

بر اساس این گزارش، برنامه‌ی توسعه‌ی سازمان ملل از ۴۷۰ تجارت غیر رسمی تحت رهبر زنان در مناطق اولویت‌دار بازگشت و ادغام مجدد در ولایت هرات از طریق کمک‌های بلاعوض حمایت کرده است.

همچنین در بخشی از این گزارش آمده است که پس از حاکمیت حکومت سرپرست، بیش از ۱.۶ میلیون افغانستانی به کشورهای همسایه مهاجرت کرده که بیش‌تر آنان به گونه‌ی غیرقانونی از مرزهای گذشته است.

برنامه‌ی توسعه‌ی سازمان ملل متحد پیش از این نیز بارها از حمایت تجارت‌های کوچک و متوسط تحت رهبری زنان خبر داده است.

باید گفت که حکومت سرپرست کار زنان را در نهادهای مختلف منع کرده است. این نهاد سازمان ملل تلاش دارد که از این طریق برای زنان و دختران زمینه‌ی کار را برای زنان فراهم کند.

بر اساس آمار سازمان ملل، ممنوعیت کاری زنان از شش میلیون تا یک میلیارد دالر ساله به اقتصاد افغانستان آسیب می‌رساند.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=13996
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد