تاریخ برگزاری آزمون کانکور بدون حضور دختران اعلام شد

2 ماه قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

اداره‌ی ملی امتحانات که تحت کنترل حکومت سرپرست فعالیت می‌کند، تاریخ برگزاری آزمون کانکور سال ۱۴۰۳ بدون حضور دختران را اعلام کرد.

عبدالباقی حقانی، سرپرست این اداره امروز (پنج‌شنبه، ۳ جوزا) در یک نشست خبری در کابل گفت که آزمون کانکور امسال در پنج مرحله تنظیم شده که مرحله‌ی اول آن از ۱۷ تا ۱۹ جوزا برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد که آزمون‌ ولایت‌های میدان وردک، لوگر، پروان، کاپیسا، پنجشیر، غزنی، پکتیا، پکتیکا، کنر، زابل، بامیان، سمنگان، بادغیس، هرات، غور و نورستان در مرحله‌ی اول اخذ خواهد شد.

او افزود که مرحله‌ی دوم به روزهای اول و دوم سرطان در کابل برگزار خواهد شد.

آقای حقانی گفت که در مرحله‌ی سوم آزمون کانکور در ولایت‌های تخار، قندوز، بلخ، جوزجان، سرپل، فاریاب، ارزگان، بغلان، دایکندی و بدخشان در تاریخ هفتم و هشتم سرطان برگزار می‌شود.

سرپرست اداره‌ی ملی امتحانات می‌گوید که در مرحله‌ی چهارم از ۱۴ تا ۱۶ سرطان آزمون کانکور ولایت‌های ننگرهار، لغمان، خوست، قندهار، هلمند، فراه و نیمروز اخذ خواهد شد.

به گفته‌ی وی، در مرحله‌ی پنجم به‌تاریخ ۲۲ سرطان آزمون کانکور متفرقه و دانش‌آموزان خارج از مرز برگزار خواهد شد.

باید گفت که کانکور امسال نیز همانند سال‌های گذشته بدون حضور دختران برگزار خواهد شد.

در حالی امتحان کانکور برگزار می‌شود که  حکومت فعلی نزدیک به سه سال گذشته، محدودیت‌های شدیدی علیه دختران و زنان وضع کرده است. در حال حاضر دختران و زنان به مکتب و دانشگاه نمی‌توانند.

این اقدام حکومت فعلی باعث شده است که میلیون‌ها دانش‌آموز دختر از آموزش باز بماند.

در کنار آن زنان از رفتن به‌ باشگاه‌های ورزشی، رستورانت‌ها، حمام‌های عمومی، معاینه توسط پزشکان مرد، سفر بدون محرم و کار در موسسات غیردولتی داخلی و بین‌المللی و حتی دفاتر سازمان ملل در افغانستان منع شده‌اند.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=13161
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد