سازمان ملل خواستار تمدید کارت اقامت افغان‌ها در پاکستان شد

2 هفته قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

فلیپو گراندی، رییس کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (یوان‌اچ‌سی‌آر) در پایان سفرش به پاکستان از دولت این کشور خواسته است که کارت اقامت (پی‌او‌آر) پناه‌جویان اهل افغانستان را تمدید کند.

دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل با نشر بیانیه‌ای نوشته است که آقای گراندی در این سفر با مقام مختلف پاکستان ملاقات کرده و بر پیدا کردن راه‌حل درازمدت برای چالش‌های پناه‌جویان و حمایت از آن کشور تاکید کرده است.

فلپیو گراندی می‌گوید که اکنون روند اخراج پناه‌جویان اهل افغانستان از پاکستان متوقف شده است.

آقای گراندی در این سفر از اسلام‌آباد خواسته است که این روند (روند اخراج پناه‌جویان غیرقانونی) را از سر نگیرد.

او در سفر گفته است که قرار است در پایان سال جاری میلادی با نمایندگان کشورها، سازمان‌های توسعه‌ای و بخش خصوصی در مورد پیدا کردن یک راه‌حل برای پناه‌جویان اهل افغانستان در پاکستان گفتگو کند.

این مقام سازمان ملل متحد در امور پناه‌جویان طی سفر سه روزه‌اش به اسلام‌آباد، با مقام‌های ارشد پاکستانی، از جمله شهباز شریف نخست‌وزیر و اسحاق دار، وزیر امور خارجه این کشور در مورد پناه‌جویان افغان گفتگو کرده است.

این در حالی است که پیش از آغاز مرحله نخست اخراج پناه‌جویان در ماه نوامبر سال گذشته میلادی از پاکستان، اسلام‌آباد اعلام کرده بود که نزدیک به ۴.۴ میلیون پناه‌جوی اهل افغانستان در این کشور زند‌گی می‌کنند که از این میان حدود ۱.۷۳ میلیون تن آن‌ها بدون مدرک هستند.

تنها پس از تسلط دوباره‌ی حکومت سرپرست بر افغانستان، حدود ۷۰۰ هزار پناه‌جو وارد پاکستان شده‌اند.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=14469
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد