یونیسف: ۸۷۵ هزار کودک افغان از سوءتغذی کشنده رنج می‌برند

1 ماه قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

یونیسف یا صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد درباره تاثیر تغییرات اقلیمی بر امنیت غذایی کودکان در افغانستان هشدار داده است.

این سازمان تخمین می‌زند که در حال حاضر بیش از ۸۷۵ هزار کودک زیر پنج سال در افغانستان از سوء تغذیه حاد و کشنده در افغانستان رنج می‌برند.

یونیسف با نشر گزارشی گفته است که بارش‌های سیل‌آسا در ماه اپریل سال جاری میلادی باعث شده تا باشندگان مناطق سیل‌زده همه چیز خود را از دست بدهند.

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد تاکید کرد که نبود غذا و آب آشامیدنی پاک از مواردی هستند که باعث می‌شوند کودکان بیمار شوند و اکثر آن‌ها به مراکز درمانی دسترسی ندارند.

براساس معلومات سازمان‌های بین‌المللی، افغانستان هفتمین کشور آسیب‌پذیر در برابر اثرات تغییرات آب و هوایی است در حالی که این کشور یکی از کمترین سطوح آلودگی را در جهان دارد.

سازمان ملل می‌گوید که در شرایطی که ۸۰ درصد از جمعیت افغانستان به کشاورزی وابسته هستند، بلایای طبیعی مکرر تاثیر مستقیمی بر تغذیه خانواده‌ها به خصوص در مناطق روستایی دارد.

یونیسف در گزارش خود می‌گوید که سیل‌های ناگهانی ویرانگر پس از وقوع زلزله و خشکسالی‌های چند سال اخیر با از بین بردن منابع غذایی امنیت غذایی در افغانستان را با تهدید بیشتری مواجه کرده است.

یونیسف می‌گوید بر اثر سیل‌های ناگهانی در ولایات غربی و شمالی افغانستان طی چند هفته گذشته بیش از هفت و ۵۰۰ خانه را ویران شده و پنج هزار خانواده را آواره شده‌اند.

همچنین طبق گزارش این سازمان حمایت از کودکان، سیل‌های اخیر در بغلان نیز سه هزار خانه را ویران و ۲۲۰ زخمی و ۱۵۰ کشته برجای گذاشته است.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=13995
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد