تعلیق عضویت فاطمه پیمان توسط حزب کارگر استرالیا به مدت نامحدود

2 هفته قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

حزب کارگر استرالیا که حزب حاکم در این کشور است درتازه‌ترین مورد اعلام کرده است که عضویت فاطمه پیمان، سناتور افغانستانی‌تبار را به‌دلیل حمایت از طرح به‌رسمیت‌شناختن کشور مستقل فلسطین برای مدت نامحدود تعلیق کرده است.

ای‌بی‌سی نیوز استرالیا گزارش داده است که خانم پیمان تعلیق عضویت خود از حزب کارگر را تأیید کرده است.

در گزارش آمده است که فاطمه پیمان برخلاف تصمیم حزب کارگر استرالیا به طرح حزب «سبز‌ها» در این کشور برای به‌رسمیت‌شناختن کشور مستقل فلسطین در مجلس سنا رأی داده است.

ای‌بی‌سی نیوز گزارش داده است که عضویت فاطمه پیمان، سناتور افغانستانی‌تیار در این حزب از سوی نخست‌وزیر استرالیا تعلیق شده است.

حزب کارگر استرالیا گفته است که تعلیق عضویت خانم پیمان در صورت تغییر موضع او و پیروی از موضع حزب، برداشته خواهد شد. اما فاطمه پیمان از تصمیم خود دفاع کرده و به «ای‌بی‌سی‌نیوز» گفته است که در صورت نیاز دوباره از تصمیم حزب کارگر عبور خواهد کرد.

باید گفت که قوانین حزب کارگر استرالیا به اعضای این حزب اجازه نمی‌دهد که علیه موضع حزب رأی بدهند و این اولین‌بار از سال ۱۹۸۸ به بعد است که یک عضو این حزب، زمانی که این حزب قدرت را در دست داشته، علیه تصمیم حزب رأی داده است.

فاطمه پیمان، سناتور افغانستانی‌تبار حدود دو سال به نمایندگی از حزب کارگر استرالیا به عضویت مجلس سنای این کشور درآمد و پس از آغاز جنگ غزه، به‌صورت علنی از فلسطین حمایت کرده است.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=14202
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد