عید سعید فطر؛ مراسم مختلط زنان و مردان در پنجشیر منع شد

1 سال قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

مسوولان محلی در ولایت پنجشیر می‌گویند که ریاست امر به معروف ونهی از منکر این ولایت به نیروهای نظامی و ملکی دستور داده  است که از مراسم مختلط زنان و مردان و تخم جنگی جلوگیری کنند.

لطف‌الله ملک‌زاده، رییس اطلاعات و فرهنگ پنجشیر به رسانه گوهرشاد گفت که وزارت امر به معروف به تمام مسوولان و نیروهای ملکی و نظامی در ولسوالی‌ها و مرکز این ولایت هدایت داده است که در روزهای عید سعید فطر از منکرات جداً جلوگیری کنند.

آقای ملک‌زاده علاوه کرد که این وزارت دستور داده است که باید نظم و دسپلین براساس شریعت اسلامی در قریه‌ها و شهرها تطبیق شود.

او می‌گوید که در بخشی نیز به نیروهای ملکی و نظامی دستور داده شده است که در ایام عید از فیرهای پراکنده، تخم جنگی، مراسم مختلط «زن-مرد» و بسا موارد دیگر که اعمال زشت و منکر پنداشته می‌شود، جلوگیری کنند.

رییس اطلاعات و فرهنگ پنجشیر گفته است که زنان و دختران در این ولایت با رعایت حجاب اسلامی از فامیل و اقارب خودشان می‌توانند دیدن کنند.

با این وجود در شماری از ولایات به ویژه ولایات تخار و بغلان گزارش‌های ضدونقض وجود دارد که زنان از گشت‌وگذار در روزهای عید منع شده اند.

در حالی زنان و مردان پنجشیر از مراسم مختلط منع می‌شوند که حکومت فعلی در ۱۵ اگست سال ۲۰۲۱ بر افغانستان مسلط شد و برخلاف تعهدات قبلی آنان که در مقایسه با حاکمیت قبلی‌شان بر افغانستان رویکرد معتدل‌تری را در پیش خواهند گرفت، محدودیت‌های فراوانی را بر زنان وضع کرده‌اند.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=2946
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد