آمریکا: دختران افغانستان با ازدواج زودهنگام و اجباری مواجه هستند

3 ماه قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

لیندا توماس گرینفیلد، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد می‌گوید که دختران در افغانستان با ازدواج زودهنگام، اجباری و خشونت‌های مبتنی بر جنسیت مواجه هستند.

خانم گرینفیلد این اظهارات را در نشست شورای امنیت این سازمان مطرح کرده و گفت که دختران افغانستان همچنان با تبعیض سیستماتیک، از جمله در زمینه آموزش روبرو هستند.

او تاکید کرد که پسران جوان یا خورد سال نیز در این کشور به‌عنوان کودک‌سرباز استخدام شده‌اند.

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد افزود: «در افغانستان، دختران با ازدواج زودهنگام و اجباری، خشونت جنسیتی و تبعیض سیستماتیک، از جمله در حوزه آموزش روبرو هستند. این در حالی است که پسران جوان نیز به‌عنوان کودک‌سرباز استخدام می‌شوند.»

این در حالی است که حکومت سرپرست در بیش از دو سال گذشته، محدودیت‌های شدیدی علیه دختران و زنان وضع کرده است. در حال حاضر دختران و زنان به مکتب و دانشگاه نمی‌توانند.

این اقدام حکومت فعلی باعث شده است که میلیون‌ها دانش‌آموز دختر از آموزش باز بماند.

در کنار آن زنان از رفتن به‌ باشگاه‌های ورزشی، رستورانت‌ها، حمام‌های عمومی، معاینه توسط پزشکان مرد، سفر بدون محرم و کار در موسسات غیردولتی داخلی و بین‌المللی و حتی دفاتر سازمان ملل در افغانستان منع شده‌اند.

علی‌رغم واکنش‌ها و محکومیت‌های جهانی، حکومت سرپرست تا اکنون از تصمیم‌شان درباره‌ی آموزش زنان و دختران عقب‌نشینی نکرده‌اند. حکومت فعلی کار زنان در ادارات دولتی و غیردولتی را نیز منع کرده است.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=12001
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد