بانوان افغان ۴ مدال از مسابقات بین‌المللی کیوکوشین کارته کسب کردند

5 ماه قبل
زمان مطالعه 2 دقیقه

رسانه‌های بین‌المللی گزارش داده‌اند که بانوان ورزشکار اهل افغانستان در مسابقات آسیایی کیوکوشین کاراته که به میزبانی ولایت خوزستان ایران برگزار شده است، یک مدال طلا، دو مدال نقره و یک مدال برنز کسب کرده‌اند.

مسابقات آسیایی کیوکوشین کاراته با حضور چهار هزار ورزشکار در دو گروه مردان و بانوان از ۹ کشور در شهر اهواز ولایت خوزستان ایران برگزار گردید.

در این مسابقات، تیم ملی بانوان افغانستان با ۷ ورزشکار به سرپرستی غلامحسین فولادی و مربی‌گری استاد سیداسدالله سعادتی در دو بخش کاتا و کمیته حضور یافتند.

به گفته مربی تیم ملی، بعد از دو روز رقابت سنگین تیم ملی افغانستان توانست چهار مدال در این رویداد تاریخی کسب کنند.

در گزارش‌ها آمده است که در بخش کمیته (مبارزه) در رده سنی بزرگسالان خانم مرضیه حسینی مقام اول، و در رده سنی جوانان خانم اسماء محمدی مقام دوم را کسب کردند.

همچنین در بخش کاتا در رده سنی نوجوانان خانم آیناز یاران مقام دوم و در رده سنی بزرگسالان خانم مرضیه حسینی نیز به مقام سوم دست یافتند.

باید گفت که آقای سیداسدالله سعادتی به عنوان تنها داور افغانستانی در این دوره از مسابقات آسیایی حضور  یافته بود.

در حالی دختران ورزشکار اهل افغانستان چهار مدال بین‌المللی از کیوکوشین کارته ایران کسب می‌کنند که  حکومت سرپرست دو سال قبل ورزش زنان و دختران را ممنوع کرد.

با این وجود چندی پیش، فدراسیون فوتبال افغانستان که تحت مدیریت حکومت سرپرست قرار دارد، اعلام کرده بود، در نظر دارد تیم ملی فوتبال بانوان افغانستان را که از هم پاشیده است، از ظرفیت‌های خارج از کشور دوباره تشکیل دهد. تا اکنون از سرنوشت تیم ملی فوتبال بانوان افغانستان جزییات در دسترس نیست.

در کنار وضع محدودیت بر ورزش زنان، زنان و دختران افغان از دیگر عرصه‌های نیز به صورت کامل حذف شده‌اند.

زنان و دختران اجازه آموزش، تحصیل و کار را ندارند. همچنان از رفتن به پارک‌های تفریحی، سالن‌های ورزشی، حمام عمومی و… منع شدند.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=11153
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد