افزایش بیماران سرطانی در هرات؛ سرطان پستان در میان «زنان» شیوع بیشتری یافته است

5 ماه قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

منابع از شفاخانه‌ی حوزوی هرات می‌گویند که شمار بیماران سرطانی در این ولایت طی یک سال گذشته افزایش چشم‌گیر داشته و طی سال جاری بیش از شش هزار  و ۵۰۰ رویداد ابتلا به این بیماری در این مرکز درمانی ثبت شده است.

منابع صحی از شفاخانه‌ی حوزوی هرات امروز (دوشنبه، ۲۳ دلو) در صحبت با رسانه گوهرشاد گفت که در سال جاری بیش از شش هزار و ۵۰۰ مورد ابتلا به سرطان در این شفاخانه ثبت شده است.

منبع افزود که بدبختانه امکانات شفاخانه‌ی حوزوی هرات با معیارهای جهانی برابر نیست و تعداد زیادی از بیماران نیز توانایی تداوی را ندارند.

به گفته‌ی منبع، در حال حاضر شماری از بیماران زیر درمان قرار دارند.

از سویی هم، فاروق‌احمد صدیقی، مسوول بخش سرطان در شفاخانه‌ی حوزوی هرات به رسانه‌ها گفته است که نظر به آمار مراجعه‌کنندگان، سرطان پستان در میان زنان و سرطان مری در میان مردان و زنان بیشتر ثبت شده است.

مسوول بخش سرطان در شفاخانه‌ی حوزوی هرات گفت که نظر به آمار مراجعه‌کنندگان بیماری سرطان به این مرکز درمانی، این بیماری حدود ۳۰ درصد افزایش یافته است.

او تاکید کرد که تنها در طی چهار سال گذشته بیش از ۱۶ هزار فرد مبتلا به انواع از سرطان، در شفاخانه‌ی حوزوی هرات تحت تداوی قرار گرفته‌اند.

وی در ادامه افزود که این مرکز با حداقل صد بستر با امکانات چون بخش شیمی درمانی، عملیات خانه، رادیو تراپی نیاز دارد تا به همه بیماران رسیدگی شود.

این در حالی است که قلندر عباد، سرپرست وزارت صحت عامه حکومت سرپرست چندی پیش در دیدار با ناتالیا کوینتاویل، کاردار سفارت ایتالیا در کابل از وی خواست تا آن کشور یک «مرکز تشخیص بیماری سرطان» در افغانستان ایجاد کند.

باید گفت که شماری زیادی از بیماران به‌دلیل نبود امکانات تشخیص و تداوی‌شان در داخل کشور، به خارج از کشور سفر می‌کنند.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=10603
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد