کمک ۲۴.۶ میلیون دالری بانک توسعه اسلامی به مردم افغانستان

7 ماه قبل
زمان مطالعه 2 دقیقه

با وجود کاهش بودجه سازمان‌های امدادرسان برای نیازمندان در افغانستان، بانک توسعه اسلامی از امضای قرارداد چندین پروژه با نهادهای کمک‌رسان در زمینه‌ی امنیت غذایی، حمایت از بخش صحت و آموزش خبر داده است.

بانک توسعه اسلامی با نشر پیامی در حساب کاربری ایکس خود گفته است که این پروژه‌ها به ارزش ۲۴.۶ میلیون دالر از صندوق امانی بشردوستانه‌ی افغانستان، تحت مدیریت این بانک تمویل خواهد شد. این صندوق در سال جاری به هدف کمک به مردم افغانستان ایجاد شد.

در ادامه آمده است که سه قرارداد به ارزش ۱۴ میلیون دالر با کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان امضا کرده است.

بانک توسعه اسلامی تاکید کرد که این مقدار بودجه در زمینه‌ی آموزش، صحت و معیشت در افغانستان هزینه می‌شود و از آن ۲۴۰ هزار نفر مستفید خواهند شد.

این بانک افزود که برای تمویل پروژه‌های دیگر در زمینه‌ی دسترسی به آب پاک و خدمات صحی، هشت میلیون دالر در اختیار یونیسف یا صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل و صندوق بشردوستانه‌ی افغانستان (ای‌اچ‌تی‌اف) قرار می‌دهد.

در ادامه آمده است که ۱.۵ میلیون دالر در اختیار سازمان جهانی صحت قرار می‌دهد تا به بهبود ارائه‌ی خدمات صحی به مادران و کودکان در روستای‌های افغانستان هزینه شود.

همچنین سازمان جهانی صحت اعلام کرده است که قرار است که این بسته‌ی کمکی در ولایت بامیان مصرف شود.

در ادامه آمده است که ۱.۱ میلیون دالر دیگر را در اختیار شورای پناهندگان ناروی قرار می‌دهد تا در زمینه‌ی تقویت امنیت غذایی در ولایت‌های بدخشان، فاریاب و غزنی هزینه شود.

باید گفت که بحران بشری در افغانستان همچنان وخیم است و بیش از نیمی از جمعیت این کشور به کمک نیاز دارند.

قابل ذکر است که با تسلط حکومت سرپرست بر افغانستان، بیشتر شهروندان کشور شغل خود را از دست داده‌اند و به‌شدت نیازمند کمک‌های جهانی هستند. همچنان شماری زیادی از مردم افغانستان به دلیل فقر و بیکاری دست به مهاجرت زده‌اند و به پاکستان و ایران رفته‌اند.

همچنین روز دوشنبه هفته جاری نیز برنامه جهانی غذا گفته بود که از هر سه تن در افغانستان یک تن شب‌ها بدون غذا و گرسنه به بستر می‌رود.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=9558
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد