برنامه جهانی غذا: زلزله‌زدگان هرات «گرسنه و وحشت‌زده» هستند

9 ماه قبل
زمان مطالعه 2 دقیقه

برنامه جهانی غذا اعلام کرده است که پس از زمین‌لرزه‌های پی‌هم در ولایت هرات در غرب افغانستان، آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه «وحشت‌زده و گرسنه» هستند.

این نهاد روز (چهارشنبه، ۱۹ میزان) با نشر ویدیویی در شبکه اجتماعی ایکس خود نوشته است که در زمین‌لرزه‌ی مرگ‌بار روز شنبه در هرات بیش از دوهزار نفر کشته شده‌اند.

فلیپ کراف، مسوول ارتباطات برنامه جهانی غذا در این ویدیو تاکید کرد: «آن‌هایی که نجات یافته‌اند، خانه‌ای برای بازگشت ندارند. آنان وحشت‌زده و گرسنه هستند.»

وی تصریح کرد: «با سرپناه‌های اندکی که وجود دارد، آنان شب‌های سرد را در میان مخروبه‌ها می‌گذرانند.»

او افزود که این زمین‌لرزه در حالی رخ داده است که یک سوم جمعیت افغانستان نمی‌دانند وعده‌ی بعدی غذایی خود را از کجا تامین کنند.

مسوول ارتباطات برنامه جهانی غذا گفت که این زمین‌لرزه‌‌های ویرانگر زمانی رخ داده است که این سازمان مجبور شده است به‌دلیل کمبود گسترده‌ی بودجه، کمک‌های غذایی اضطراری را به ۱۰ میلیون نفر قطع کند.

وی می‌گوید:«ما در حال امدادرسانی به بازماندگان زمین‌لرزه هستیم، اما نیاز به کمک داریم و از مردم می‌خواهیم که کمک کنند.»

این در حالی است که زمین‌لرزه‌ای با قدرت ۶.۳ درجه‌ی ریشتر روز شنبه هفته‌ی جاری ولسوالی زنده‌جان و شماری دیگر از ولسوالی‌های هرات را لرزاند.

این زمین‌لرزه با پس‌لرزه‌های متعدد همراه بود که تلفات و خسارات را افزایش داده است.

براساس معلومات موجود در پی این زمین‌لرزه‌ها حدود دو هزار خانه در ۲۰ قریه‌ی هرات کاملا ویران شده و هزاران نفر نیز بی‌سرپناه شده‌اند.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=7658
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد