یونیسف: ۱۵.۸ میلیون کودک افغان به کمک‌های فوری نیاز دارند

10 ماه قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

یونیسف یا صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد اعلام کرده است که ۱۵.۸ میلیون کودک در افغانستان نیاز به ‎کمک‌های بشری دارند.

این نهاد با نشر گزارشی گفته است که بیش از ۲۹ میلیون نفر از جمعیت افغانستان در سال روان میلادی نیازمند کمک‌های بشری هستند.

در گزارش آمده است که از آغاز سال جاری میلادی تا اواسط تابستان بیش از ۸۷ هزار کودک زیر پنج سال در افغانستان به بیماری‌های شدید مسری مانند اسهال و سوءتغذی مواجه بوده‌اند.

این در حالی است که چند روز قبل برنامه غذایی جهان نیز اعلام کرده بود که برای رسیدگی به قحطی در افغانستان به ۸۰۰ میلیون دلار کمک اضطراری برای شش ماه آینده نیاز دارد.

سیندی مک‌کین، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا گفته بود که این برنامه بودجه‌ی کافی برای پشت سر گذاشتن ماه اکتبر در افغانستان ندارد و اگر بودجه تأمین نتواند مجبور است افغانستان را ترک کند.

این سازمان در حالی این پیام نشر می‌کند که نهادهای امدادرسان در سال جاری بارها از کمبود بودجه برای کمک به افراد آسیب‌پذیر در افغانستان هشدار داده‌اند.

باید گفت که با سلطه‌ی حکومت فعلی بر افغانستان، این کشور در بحران عمیق بشری فرو رفته است. بساط فقر و گرسنگی گسترده‌تر شده است و بیشتر سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی کشور را ترک کرده‌اند.

سازمان ملل برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به افغانستان در سال ۲۰۲۳، درخواست ۴.۶ میلیارد دلار کمک کرده است که تاکنون فقط ۵ درصد یعنی ۲۱۳ میلیون دلار آن تامین شده است.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=7337
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد