سازمان ملل: ما باید تلاش کنیم تا از حقوق زنان مهاجر افغانستان حمایت کنیم

7 ماه قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

در ادامه‌ی اخراج پناه‌جویان اهل افغانستان از ایران و پاکستان، آلیسون داویدیان، نماینده‌ی بخش زنان سازمان ملل متحد در افغانستان می‌گوید که برای بسیاری از شهروندان افغانستان مهاجرت یک انتخاب نیست.

خانم داویدیان با نشر پیامی در حساب کاربری ایکس خود به مناسبت «روز جهانی مهاجران»، گفته است: «ما باید تلاش کنیم تا از حقوق زنان و دختران مهاجر افغانستان حمایت و حفاظت شود.»

او تاکید کرد: «من دختر مهاجران هستم، من محصول آن چیزی هستم که وقتی مهاجرت یک انتخاب است، رخ می‌دهد. اما برای بسیاری از افغان‌ها، مهاجرت یک انتخاب نیست.»

وی به عوامل مهاجرت شهروندان افغانستان اشاره نکرده است.

باید گفت که پس از تسلط دوباره‌ی حکومت سرپرست بر افغانستان، هزاران نفر از شهروندان کشور برای حفاظت از جان‌شان مجبور به مهاجرت شدند.

در بین مهاجرین، فعالان حقوق‌بشر و حقوق‌ زنان، روزنامه‌نگاران، فرهنگیان، هنرمندان و مقام‌های ملکی و نظامی دولت پیشین از عمده‌ترین گروه‌هایی هستند که پس از تسلط حکومت فعلی مجبور به ترک افغانستان شده‌اند.

همچنین در بیش از دو سال اخیر، بسیاری از شهروندان افغانستان به دلیل نبود زمینه‌ی کار و اشتغال، فقر و مشکلات اقتصادی مجبور به مهاجرت به کشورهای همسایه شدند.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=9333
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد