ابهام درباره‌ی فرمان هبت‌الله آخوندزاده؛ وزارت معارف پرداخت معاش کارمندان زن را معطل کرد

2 هفته قبل
زمان مطالعه 2 دقیقه

حبیب‌الله آغا، سرپرست وزارت معارف در تازه‌ترین مورد دستور داده است که پرداخت معاشات تمام کارمندان زن تا هدایت بعدی معطل قرار داده شود.

براساس اسنادی که به دست رسانه‌ها رسیده است، دلیل این تعلیق، مهلت برای ایجاد تغییرات در سیستم معاشات وزارت معارف و ابهام درباره‌ی فرمان ملا هبت‌الله آخوندزاده، رهبر حکومت سرپرست درباره‌ی معاشات کارمندان است.

ملا هبت‌الله آخوندزاده اخیرا دستور داده است که برای تمام کارمندان زن که در حکومت پیشین استخدام شده بودند و اکنون معاشات شان اجرا می‌شود، ماهانه پنج هزار معاش در نظر گرفته شود.

در نامه‌ی ریاست مالی و حسابی وزارت معارف که عنوانی مقام این وزارت نگاشته شده، آمده است که تطبیق این دستور رهبر حکومت فعلی نیاز به زمان دارد.

پنج هزار معاش؛ کارمندان زن در چهار شفاخانه کابل اعتصاب کاری کردند

همچنین در بخش از نامه آمده است که قرار است درباره‌ی فرمان هبت‌الله آخوندزاده از دفتر وی «تفسیر و وضاحت» خواسته شود که آیا برای تمام کارمندان زن پنج هزار افغانی معاش اجرا شود یا تنها برای کسانی که وظیفه اجرا نمی‌کنند.

باید گفت که اکثریت زنان کارمند در ادارات دولتی پس از حاکمیت حکومت سرپرست خانه‌نشین شده‌اند؛ اما در برخی ادارات هنوز زنان کار می‌کنند؛ از جمله در بخش معارف، بخشی از آموزگاران زن به وظیفه می‌روند.

پیشتر منابع در وزارت مالیه‌ی حکومت فعلی گفته بود که فرمان هبت‌الله آخوندزاده تنها بر معاش کارمندان زن خانه‌نشین تطبیق می‌شود؛ اما در عین حال گفته می‌شود که این فرمان بر تمام کارمندان زن، از جمله داکتران زن اجرا می‌شود.

مقام‌های حکومت سرپرست تا اکنون درباره‌ی فرمان رهبر این گروه در مورد معاشات زنان توضیح نداده‌اند. ظاهرا فرمان هبت‌الله خود مقام‌های حکومت را نیز سردرگم کرده است.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=14181
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد