حمله به نمازگزاران شیعه در هرات؛ سفارت ایران: خواستار شناسایی و مجازات عاملان آن هستیم

3 ماه قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

سفارت ایران در کابل حمله‌ی مسلحانه‌ی مرگ‌بار علیه نمازگزاران شیعه در هرات را محکوم کرده و گفته است که آمادگی خود را برای تقویت همکاری با حکومت فعلی برای مبارزه با تروریسم اعلام می‌کند.

افراد مسلح موتورسایکل سوار شام روز گذشته (دوشنبه، ۱۰ ثور) در شهرک محمدیه که به‌نام شهرک اندیشه نیز یاد می‌شود، از مربوطات ولسوالی گذره هرات نمازگزاران را هنگام خروج از مسجد هدف قرار دادند.

براساس معلومات موجود در این حمله شش نفر به شمول چهار مرد، یک کودک دختر و یک زن کشته و دو نفر به شمول یک زن و یک مرد زخمی شدند. شیخ جاوید که وکیل گذر و امام مسجد بود نیز در جمع کشته شدگان می‌باشد.

از سویی هم، عبدالمتین قانع، سخنگوی وزارت داخله‌ی حکومت فعلی نیز گفته است که یک فرد مسلح حوالی ساعت ۹:۰۰ دیشب با کلاشنیکف به سمت نمازگزاران تیراندازی کرده که در نتیجه شش نفر کشته شده‌اند و یک نفر زخم برداشته است.

مسوولیت این حمله را تا اکنون هیچ گروهی برعهده نگرفته است.

سفارت ایران در کابل ضمن محکومیت این حمله، خواستار شناسایی و مجازات عاملان آن شده‌ است.

از سال گذشته به این‌طرف این چندمین حمله‌ی هدفمند علیه هزاره‌ها در هرات است.

این در حالی است که سال گذشته نیز در یک حمله‌ی مسلحانه در منطقه هزاره‌نشین جبرئیل در ناحیه‌ی سیزدهم شهر هرات شش نفر به‌شمول دو روحانی و دو زن کشته و دو نفر دیگر زخمی شده‌اند.

همچنین سه عالم دینی دیگر شیعه در دو حمله دیگر در جبرئیل و ولسوالی انجیل هرات کشته شده‌اند.

مسوولیت حملات سال گذشته را نیز هیچ گروهی برعهده نگرفته بود.

حملات بر امکان مذهبی و آموزشی هزاره‌ها و شیعیان افغانستان از سال‌ها به این‌طرف جریان دارد. این حملات هدفمند و مصداق نسل‌کشی علیه این گروه قومی و مذهبی در کشور دانسته می‌شود.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=12578
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد