دنمارک: خبرنگاران زن در افغانستان در برابر «ستم» مقاومت می‌کنند

4 ماه قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

نمایندگی دنمارک در سازمان ملل متحد گفته است که خبرنگاران زن در افغانستان، به طور روزمره در برابر «ستم» مقاومت می‌کنند و برای تهیه محتوای رسانه‌ای جان خود را به خطر می‌اندازند.

نمایندگی دنمارک در حساب کاربری ایکس خود نوشته است که این اظهارات را در نشستی درباره وضعیت روزنامه‌نگاران زن در افغانستان که در مقر سازمان ملل برگزار شده بود، مطرح کرده است.

در ادامه آمده است که در این نشست درباره این گفتگو شد که جامعه جهانی چگونه می‌تواند از روزنامه‌نگاران زن در افغانستان تحت تسلط حکومت فعلی حمایت کند.

همچنین شماری از خبرنگاران زن افغان در این نشست درباره وضعیت رزونامه‌نگاران زن در افغانستان تحت کنترول حکومت سرپرست صحبت کردند.

این نشست در ادامه شصت‌وهشتمین دور نشست‌های مقام زن ملل متحد برگزار شده بود.

این در حالی است که حکومت فعلی مانند دیگر حوزه‌های زندگی و فعالیت زنان، قوانین محدودکننده‌ای در ارتباط به فعالیت رسانه‌ای زنان نیز وضع کرده است.

پیشتر مرکز خبرنگاران افغانستان گفته بود که در بیشتر از دو سال حاکمیت حکومت فعلی در افغانستان حداقل ١٤ دستور در زمینه چگونگی کار رسانه‌ها و خبرنگاران صادر و اجرا شده که آزادی رسانه‌ها را به شکل جدی محدود کرده است.

به گفته این مرکز، برخی محدودیت‌های حکومت فعلی به‌طور ویژه زنان را هدف قرار داده است.

براثر این محدودیت‌ها، تعداد زیادی از روزنامه‌نگاران زن مجبور شدند که شغل خود را از دست بدهند و شماری هم به کشورهای دور و نزدیک مهاجرت کرده‌اند.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=11396
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد