آمریکا برای حمایت از پناه‌جویان افغان در پاکستان ۷۷ میلیون دالر کمک کرده است

7 ماه قبل
زمان مطالعه 2 دقیقه

توماس وست، نماینده‌ی ویژه آمریکا در امور افغانستان اعلام کرده است که کشورش امسال برای حمایت از پناه‌جویان اهل افغانستان در پاکستان ۷۷ میلیون دالر به کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان کمک کرده است.

آقای وست در حساب کاربری ایکس خود نوشته است که در جریان سفرش به پاکستان، با رهبری کمیساریای عالی ملل متحد در امور پناهندگان و سازمان بین‌المللی مهاجرت در اسلام‌آباد، در مورد حمایت از افغان‌های که بیشتر آسیب‌پذیر هستند و با خطر مواجه‌اند، گفتگو کرده است.

او تاکید کرد: «مفتخرم که ایالات متحده امسال ۷۷ میلیون دالر به کمیساریای عالی ملل متحد برای این تلاش‌ها و ۹ میلیون دالر به سازمان بین‌المللی مهاجرت برای رسیدگی به زمین‌لرزه‌های اخیر کمک کرده است.»

نماینده‌ی ویژه آمریکا در امور افغانستان گفت که با پناهندگان اهل افغانستان در پاکستان هم دیدار داشته و درباره‌ی زندگی‌شان شنیده است.

وی خواستار حفاظت از پناهندگان شده است.

این مقام آمریکایی می‌گوید که در سفر دوروزه‌اش به پاکستان، با مقام‌های پاکستانی هم در مورد ضرورت حفاظت از پناهندگان اهل افغانستان صحبت کرده است.

براساس معلومات موجود توماس وست با جنرال عاصم منیر، رییس ستاد ارتش و آصف درانی، نماینده‌ی ویژه پاکستان در امور افغانستان گفتگو کرده است.

در حالی این گفتگو انجام شده است که روند بازداشت و اخراج مهاجران و پناه‌جویان بدون اسناد اهل افغانستان از پاکستان ادامه دارد.

این در حالی است که دولت موقت پاکستان در ماه اکتوبر برای مهاجران «غیرقانونی»، از جمله ۱.۷ میلیون شهروند افغانستان ضرب‌الاجل تعیین کرد که آن کشور را ترک کنند و در غیر این‌صورت اخراج می‌شوند.

همچنین با تسلط حکومت فعلی بر افغانستان موج تازه‌ای از مهاجرت شکل گرفت که بیشتر این افراد به ایران و پاکستان مهاجر شدند.

ترکیه یکی از مسیرهای اصلی مهاجران افغان برای رسیدن به اروپا بوده است. بیشتر این مهاجران از طریق ایران وارد ترکیه می‌شوند.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=9094
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد