سازمان جهانی صحت: کمبود بودجه جان زنان و کودکان بازگشت‌کننده از پاکستان را به خطر می‌اندازد

8 ماه قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

سازمان جهانی صحت اعلام کرده است که تا اکنون تنها ۵۰۰ هزار دالر از ۱۰ میلیون دالر درخواستی‌اش برای رسیدگی به مهاجران و پناه‌جویان بازگشت‌کننده از پاکستان را دریافت کرده است.

این سازمان با نشر گزارشی گفته است که برای رسیدگی به پناه‌جویانی و مهاجرین که از پاکستان وارد افغانستان می‌شوند، حدود ۹.۵ میلیون دالری کمبود بودجه دارد.

در گزارش آمده است که کمبود بودجه، جان افراد زیادی از بازگشت‌کنندگان، از جمله زنان و کودکان را به خطر می‌اندازد.

سازمان جهانی صحت تاکید کرد که تا ۲۵ ماه نوامبر سال جاری میلادی، بیشتر از ۴۱۳ هزار و ۷۰۰ نفر از پاکستان وارد افغانستان شده‌اند که حدود ۴۸ درصد آنان زنان هستند.

آمارهای این سازمان نشان می‌دهد که از این میان ۲۷۴ هزار و ۶۰۰ نفر از طریق گذرگاه تورخم و ۱۳۴ هزار و ۱۰۰ نفر از طریق گذرگاه اسپین‌بولدک وارد افغانستان شده‌اند.

در گزارش آمده است که سازمان جهانی صحت همراه با نهادهای همکارش، از اول نوامبر به بعد، برای ۱۱۷ هزار و ۵۱۱ نفر از بازگشت‌کنندگان خدمات صحی ارائه کرده است.

بر اساس گزارش این نهاد، ۴۱ هزار و ۲۲۴ زن، ۲۹ هزار و ۲۳۹ مرد، ۲۴ هزار و ۴۵۹ دختر و ۲۲ هزار و ۵۸۹ پسر خدمات صحی دریافت کرده‌اند.

این در حالی است که دولت موقت پاکستان در اوایل ماه اکتوبر به بیش از ۱.۷۳ میلیون مهاجر و پناه‌جوی «غیرقانونی» افغانستان تا اول نوامبر مهلت داد که آن کشور را داوطلبانه ترک کنند و در غیر آن اخراج خواهند شد‌.

پس از پایان این مهلت، پولیس پاکستان روند اخراج و بازداشت مهاجران و پناه‌جویان بدون اسناد را آغاز کرد و این روند هنوز ادامه دارد‌.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=8965
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد