رییس یوناما با امیرخان متقی در مورد «دسترسی زنان به کار و تحصیل» گفتگو کرد

8 ماه قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

یومانا یا دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان از دیدار رزا اوتونبایوا، رییس این نهاد با امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه‌ی حکومت سرپرست خبر داده است.

یوناما با نشر پیامی در حساب کاربری ایکس خود نوشته است که این دیدار روز (یک‌شنبه، ۵ قوس) در کابل انجام شده است.

در ادامه آمده است که خانم اوتونبایوا و مارکس پوتزل، معاون یوناما در دیدار با سرپرست وزارت خارجه‌‌ی حکومت فعلی درباره نیازهای مهاجران برگشت‌کننده از پاکستان، گزارش هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل متحد برای افغانستان و ضرورت به تامین حقوق زنان و دختران، از جمله دسترسی کامل آنان به تحصیل و کار، گفتگو کرده‌اند.

یوناما تاکید کرد که خانم اوتنبایوا در این دیدار در مورد کمک‌های سازمان ملل متحد به عودت‌کنندگان و تقویت تلاش‌ها در زمینه‌ی مبارزه با مواد مخدر و کمک‌های مالی کوچک، معلومات داده است.

دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان گفت که در این دیدار هر دو طرف تعهد خود را به تعامل مستمر برای رسیدگی به نیازهای شدید مردم، به‌ویژه در آستانه‌ی زمستان‌ پیش‌ رو تکرار کردند.

از سویی هم، وزارت خارجه‌ی حکومت فعلی اعلام کرده است که امیرخان متقی، سرپرست این وزارت در دیدار با رزا اوتونبایوا، درباره گزارش اخیر فریدون سنیرلی اوغلو، هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل متحد برای افغانستان، گفتگو کرده است.

متقی به رییس یوناما گفته است که جامعه‌ی جهانی باید به «امنیت، حکومت‌داری، تحریم‌های اقتصادی و دارایی‌های مسدود شده افغانستان» کمک کرده و به مشکلات این کشور در امر مبارزه با مواد مخدر توجه کند.

باید گفت که حکومت سرپرست در دو سال گذشته به خواست‌های شهروندان و جامعه‌ی جهانی مبنی بر رفع محدودیت‌های علیه زنان در کشور، نه‌تنها که پاسخ مثبت نداده‌اند، بلکه فرمان‌های «زن‌ستیزانه» نیز صادر کرده‌اند.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=8756
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد