استخدام بیش از ۲۶ هزار زن در ادارات دولتی و خصوصی طی سال جاری

6 ماه قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

وزارت کار و امور اجتماعی حکومت سرپرست اعلام کرده است که در ۹ ماه گذشته، نزدیک به ۱۱۰ هزار تن در اداره‌های دولتی و خصوصی استخدام شده‌اند.

این وزارت امروز (شنبه، ۱۶ جدی) با نشر پیامی در حساب کاربری ایکس خود نوشته است که از آغاز سال روان خورشیدی تا پایان قوس، ۱۰۹ هزار و ۸۲۴ شهروند کشور در اداره‌های دولتی و بخش خصوصی، استخدام شده‌اند.

در ادامه آمده است که از این میان، ۲۶ هزار و ۳۲۶ تن آن زنان هستند.

وزارت کار و امور اجتماعی حکومت فعلی تاکید کرده است که برای یک هزار و ۴۸۹ تن از شهروندان خارجی نیز جواز کار توزیع شده است.

در حالی این وزارت، این آمار را منتشر می‌کند که بیش از دو سال می‌شود که حکومت سرپرست دختران بالاتر از صنف ششم را در افغانستان از رفتن به مکتب منع کرده‌ است.

وزارت تحصیلات عالی حکومت فعلی، زنان و دختران افغان را از تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی نیز بازداشته است.

این اقدام حکومت فعلی باعث شده است که میلیون‌ها دانش‌آموز دختر از آموزش باز بماند.

در کنار آن زنان از رفتن به‌ باشگاه‌های ورزشی، رستورانت‌ها، حمام‌های عمومی، معاینه توسط پزشکان مرد، سفر بدون محرم و کار در موسسات غیردولتی داخلی و بین‌المللی و حتی دفاتر سازمان ملل در افغانستان منع شده‌اند.

علی‌رغم واکنش‌ها و محکومیت‌های جهانی، حکومت سرپرست تا اکنون از تصمیم‌شان درباره‌ی آموزش زنان و دختران عقب‌نشینی نکرده‌اند. حکومت فعلی کار زنان در ادارات دولتی و غیردولتی را نیز منع کرده است.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=9760
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد