وزارت داخله‌ی پاکستان: مشارکت مهاجرین افغانستانی در فعالیت‌های سیاسی غیرقانونی است

8 ماه قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

وزارت امور داخله‌ی دولت موقت پاکستان به پناه‌جویان اهل افغانستان مقیم آن کشور هشدار داده که حمایت یا مشارکت در هرگونه فعالیت سیاسی یا انتخاباتی در آستانه انتخابات سراسری این کشور غیرقانونی است.

روزنامه دان به نقل از بیانیه وزارت داخله پاکستان این مطلب را گزارش داده است.

وزارت داخله‌ی دولت موقت پاکستان به اتباع افغانستانی مقیم آن کشور، نسبت به حمایت سیاسی و مالی از نامزدهای انتخاباتی هشدار داده است.

در بیانیه وزارت امور داخله‌ی پاکستان آمده است، مهاجرانی که از این امر پیروی نکنند، بدون در نظر گرفتن وضعیت قانونی خود اخراج خواهند شد.

این وزارت به شهروندان پاکستانی نیز هشدار داده است که افراد بیگانه و غیرقانونی را به کار نگیرند یا به آن‌ها برای ایجاد شغل در داخل کشور کمک کنند.

همچنین در این بیانیه شهروندان پاکستانی تشویق شده‌اند تا در صورت استفاده از بیگانه‌گان غیرقانونی یا افرادی که آن‌ها را به کار می‌گیرند، گزارش دهند.

قابل ذکر است که این دستورالعمل در حالی صادر می‌شود که دولت موقت پاکستان برای انتخابات عمومی که قرار است در ۸ فبروری سال ۲۰۲۴ برگزار شود، آماده می‌شود.

همچنان روند اخراج مهاجران غیرقانونی افغان از پاکستان از چندی به این‌سو آغاز شده است.

پاکستان ماه گذشته‌ی میلادی برای مهاجران «غیرقانونی»، از جمله ۱.۷ میلیون شهروند افغانستان ضرب‌الاجل تعیین کرد که آن کشور را ترک کنند.

هفته‌ی گذشته کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان اعلام کرده بود که از زمان اعلام تصمیم دولت پاکستان مبنی بر اخراج مهاجران و پناه‌جویان «غیرقانونی» در سوم اکتوبر تا اکنون، ۳۷۴ هزار نفر از آن کشور وارد افغانستان شده‌اند.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=8852
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد