برنامه جهانی غذا: برای کمک به ۷ میلیون افغان به ۸۴۰ میلیون دالر بودجه نیاز است

8 ماه قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

برنامه جهانی غذا اعلام کرده است که در شش ماه آینده برای کمک به حدود ۷ میلیون فرد نیازمند در افغانستان به ۸۴۰ میلیون دالر بودجه نیاز دارد.

این سازمان با نشر گزارشی گفته است که در ماه اکتبر سال جاری میلادی توانسته است، تنها به ۴.۴ میلیون نیازمند در افغانستان مواد غذایی و پول نقد کمک کند.

در گزارش آمده است که در این میان حدود دو میلیون تن کمک‌های غیر نقدی دریافت کرده و یک میلیون نفر دیگر حواله‌های نقدی به شمول برخی از مواد اولیه زمستان را دریافت کردند.

برنامه جهانی غذا تاکید کرد که بخش دیگر این کمک‌ها شامل ارائه مواد تغذیه برای زنان شیرده و باردار، کودکان شیرخوار و برخی اطفال مکتب می‌شود.

این سازمان تاکید کرد که در تلاش است تا در صورت تامین منابع مالی، به ۶.۵ میلیون نفر در ۳۸۶ منطقه‌ی افغانستان در طول زمستان کمک غذایی کند.

قابل ذکر است که با رسیدن فصل سرما شمار زیادی از افراد نیازمند در ولایات می‌گویند که توان خرید مواد اولیه زندگی‌شان را ندارند.

بر اساس آمار قبلی اوچا یا دفتر هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در کابل، در حال حاضر ۲۹.۲ میلیون نفر در افغانستان به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.

اوچا افزوده است که اخراج صدها هزار مهاجر بدون اسناد از کشورهای همسایه از جمله پاکستان بر شمار نیازمندان در زمستان پیش‌رو خواهد افزود. پاکستان روند اخراج بیش از ۱.۷ میلیون مهاجر فاقد اسناد را از چند هفته بدینسو آغاز کرده است.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=8763
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد