یک دادستان حکومت پیشین همراه با خواهرش در ننگرهار به قتل رسیدند

8 ماه قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

منابع محلی از ولایت کابل می‌گویند که نقی‌محمد تقی، یک دادستان حکومت پیشین با خواهرش به‌گونه مرموز در شاهراه کابل-ننگرهار به قتل رسیده‌اند.

منبع امروز (چهارشنبه، ۱ قوس) در صحبت با رسانه گوهرشاد گفت که نقی‌محمد تقی با خواهرش از طریق یک تماس تلفنی به ولایت ننگرهار خواسته شده بود.

منبع تاکید کرد که این دادستان حدود پنج روز پیش با خواهرش از کابل به ننگرهار سفر کرده بود، اما در مسیر ناپدید شده بود.

به گفته‌ی منبع، این دادستان با خواهرش نخست مسموم و سپس به قتل رسیده‌اند.

اجساد این دو تن را نیروهای حکومت سرپرست روز (دوشنبه، ۲۹ عقرب) در حالی از روستای دامان ولسوالی بهسود ولایت ننگرهار پیدا کرده بودند که آثار شکنجه در وجودشان دیده می‌شد.

این در حالی است که نقی‌محمد تقی، در بخش‌های دادستانی زون شرق کابل و ریاست تحقیق جرایم دادستانی کل حکومت پیشین کار کرده بود.

از سویی هم، جمشید رسوالی، سخنگوی دادگاه‌ عالی در حکومت پیشین در صفحه‌ی کاربری فیس‌بوک خود نوشته است: «با تأسف اطلاع حاصل نمودم که همکار خوب ما جناب سارنوال صاحب نقی‌محمد تقی یکجا با خواهر گرامی‌شان در مسیر کابل ننگرهار از سوی دشمنان عدالت و قانون ناجوان مردانه به شهادت رسیدند.»

قابل ذکر است که پس از تسلط دوباره‌ی حکومت فعلی بر افغانستان، آمار قتل مرموز نظامیان و دادستان‌های حکومت پیشین در کشور افزایش یافته است.

بربنیاد ادعای «اعضای انجمن دادستان‌های افغانستان» در دو سال اخیر، دست‌کم ۳۷ دادستان حکومت پیشین به‌گونه مرموز در بخش‌های مختلف کشور به قتل رسیده‌‌اند.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=8661
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد