نی: ۵۲ درصد از رسانه‌های دیداری افغانستان از فعالیت بازمانده‌اند

8 ماه قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

همزمان با روز جهانی تلویزیون، نی یا نهاد حامی رسانه‌های آزاد افغانستان اعلام کرده است که ۵۲ درصد از رسانه‌های دیداری افغانستان پس از حاکمیت حکومت سرپرست بر کشور از فعالیت بازمانده‌اند.

امروز (سه‌شنبه، ۳۰ عقرب) برابر با ۲۱ نوامبر، روز جهانی تلویزیون است و نی این آمار را منتشر کرده است.

نهاد حامی رسانه‌های آزاد افغانستان با نشر اعلامیه‌ای گفته است که امسال روز جهانی تلویزیون در حالی فرا می‌رسد که بیش از نیمی از رسانه‌های دیداری افغانستان دیگر فعالیت ندارند.

در اعلامیه آمده است که نظرسنجی‌های نهاد نی نشان می‌دهد که از میان ۱۴۷ تلویزیون ۷۷ تلویزیون نظر به چالش اقتصادی نشرات‌شان را متوقف کردند.

در ادامه آمده است که تلویزیون به‌عنوان رسانه‌ی دیداری در دودهه‌ی گذشته نقش ارزنده‌ای را در راستای تمثیل آزادی بیان، اطلاع‌رسانی و روشن‌ساختن اذهان عامه ایفا کرده است.

نهاد حامی رسانه‌های آزاد افغانستان تاکید کرد که وضعیت کاری رسانه‌ها، به‌ویژه رسانه‌های دیداری در افغانستان را قناعت‌بخش نمی‌باشد.

این نهاد در ادامه از نهادهای ملی و بین‌المللی حامی رسانه‌ها خواستار پشتیبانی در حل معضل موجود است.

همچنین نی از حکومت سرپرست خواسته است که در راستای حمایت از رسانه‌ها در خصوص مالیات و تضمینات مالی تجدید نظر کنند تا رسانه‌های موجود در افغانستان نابود نشوند.

باید گفت که حکومت سرپرست از زمان تسلط دوباره بر افغانستان، محدودیت‌های گسترده‌ای در برابر کار خبرنگاران و رسانه‌های آزاد وضع کرده‌اند.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=8635
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد