کمیسیون حقوق بشر پاکستان: از گزارش‌ها در مورد رفتار نادرست با مهاجران افغان «وحشت‌زده» شده‌ایم

8 ماه قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

کمیسیون حقوق‌‌ بشر پاکستان به اخراج پناه‌جویان واکنش نشان داده و اعلام کرد که از گزارش‌ها در مورد رفتار نادرست با شهروندان افغانستان در سند، اسلام‌آباد، بلوچستان و خیبر پختونخواه «وحشت‌زده» شده است.

این نهاد امروز (سه‌شنبه، ۱۶ عقرب) با نشر پستی در حساب کاربری ایکس خود نوشته است که این رفتارها به‌عنوان بخشی از برنامه‌ی اخراج مهاجران از سوی دولت پاکستان صورت گرفته و بر اثر آن حتی افراد زیر سن قانونی اخراج و از خانواده‌های‌شان در پاکستان جدا شده‌اند.

در ادامه آمده است که دولت این کشور با وجود انتقاد شدید جامعه‌‌ی مدنی و آژانس‌های بین‌المللی در امور پناهندگان، با اصرار بر اخراج مهاجران و پناه‌جویان «قوانین عرفی بین‌المللی» را نقض کرده است.

کمیسیون حقوق‌ بشر پاکستان تاکید کرد که ایالت‌ها و حکومت فدرال این کشور باید اطمینان حاصل کنند که با تمام اتباع افغانستان محترمانه رفتار شود و کودکان تحت هیچ شرایطی از والدین خود جدا نشوند.

این نهاد از حکومت پاکستان خواسته است که در مورد اخراج مهاجران «تجدید نظر» کند.

این در حالی است که پولیس پاکستان با پایان مهلت داده‌شده از سوی دولت موقت آن کشور به مهاجران و پناه‌جویان «غیرقانونی»، روند بازداشت و اخراج آنان را آغاز کرده است.

بر اساس ویدیوهای منتشرشده، پولیس پاکستان حتی در شماری از مناطق جستجوی خانه‌به‌خانه راه‌اندازی کرده است.

باید گفت که پاکستان به بیش از ۱.۷ میلیون مهاجر و پناه‌جوی «غیرقانونی» تا اول نوامبر مهلت داده بود که آن کشور را ترک کنند، در غیر آن به‌صورت اجباری اخراج می‌شوند.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=8344
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد