زنان معترض: خواستار آزادی فوری زنان مبارز از زندان‌ها هستیم

8 ماه قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

شماری از زنان معترض و اعضای جنبش «زنان مبارز و آزادی‌خواه» اعلام کرده‌اند که خواهان آزادی فوری و بدون قیدوشرط زنان معترض به‌ویژه ژولیا پارسی، ندا پروانی و منیژه صدیقی از زندان‌های حکومت سرپرست هستند.

زنان معترض با نشر اعلامیه‌ای گفته‌اند که ژولیا پارسی، ندا پروانی و منیژه صدیقی از دو ماه به‌ این طرف در زندان و تحت شکنجه حکومت سرپرست قرار دارند.

آنان از سازمان ملل متحد، نهادهای مدافع حقوق بشر و حقوق زنان خواسته‌اند تا برای رهایی این سه تن از زنان مبارز از زندان‌ها تلاش کرده و فشارهای لازم را بالای حکومت سرپرست وارد نماید.

در ادامه آمده است که این سه تن بخاطر نه گفتن به سرکوب‌های حکومت حکومت فعلی، تحت شدیدترین شکنجه‌ها در زندان‌ها بسر می‌برند.

ویدیویی که از این جنبش به دست رسانه‌ها رسیده نشان می‌دهد که تعدادی از زنان مبارز با در دست داشتن بیلبوردهایی با شعارهایی همچون «همه ما ژولیا پارسی و ندا پروانی هستیم» و «اعتراض در برابر بی‌عدالتی جرم نیست» به زندانی شدن و شکنجه این سه زن، اعتراض و مخالفت شانرا نشان داده و خواستار آزادی فوری این سه تن شدند.

این در حالی است که ندا پروانی، ژولیا پارسی و منیژه صدیقی از جمله اعضای مهم جنبش‌های اعتراضی زنان افغانستان بشمار می‌روند که از سوی نیروهای حکومت فعلی بازداشت شده و تا هنوز از سرنوشت آنان اطلاع موثقی در دست نیست.

همچنین پیش از این شمار زیادی از نهادهای حقوق بشری و مدافعان حقوق زنان از زندانی شدن این سه زن معترض ابراز نگرانی کرده و خواهان آزادی آن‌ها شده بودند.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=8367
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد