برنامه جهانی غذا: برای کمک‌رسانی به افغان‌ها در زمستان ۴۰۰ میلیون دالر لازم داریم

9 ماه قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

در ادامه‌ی کاهش بودجه‌ سازمان‌های امدادرسان برای نیازمندان در افغانستان، برنامه جهانی غذا اعلام کرده است که برای کمک به آسیب‌پذیرترین خانواده‌ها در زمستان به ۴۰۰ میلیون دالر بودجه ضرورت دارد.

این سازمان امروز (چهارشنبه، ۳ عقرب) در صفحه اجتماعی ایکس خود نوشته است که زمستان در راه است و افغانستان نمی‌تواند صبر کند.

برنامه جهانی غذا تاکید کرد که از کمک‌های بشردوستانه‌ی بیش از ۲۱.۶ میلیون دالری اتحادیه اروپا به افغانستان استقبال می‌کند.

در خبرنامه‌ی برنامه جهانی غذا آمده است که کمک اتحادیه اروپا، به این برنامه کمک می‌کند تا به ۲۱ میلیون نفر از افراد آسیب‌پذیر و درگیر ناامنی غذایی در سراسر افغانستان کمک کند.

این نهاد تاکید کرد که ۱۵ میلیون نفر در افغانستان، برابر با یک سوم جمعیت این کشور نمی‌دانند وعده بعدی غذایی‌شان از کجا می‌آید.

آمارهای دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد نیز نشان می‌دهد که در حال حاضر ۲۹.۲ میلیون افغان به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند، اما به گفته دفاتر سازمان ملل در افغانستان، بودجه کافی برای کمک به این نیازمندان وجود ندارد.

در حالی برنامه جهانی غذا خواهان ۴۰۰ میلیون دالر می‌شود که نهادهای سازمان ملل نیز پس از تسلط حکومت فعلی بر افغانستان، در خصوص افزایش فقر، بیکاری و گرسنگی هشدار دادند.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=8125
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد