برنامه‌ جهانی غذا: ۱۹ میلیون دالر برای رسیدگی به زلزله‌زدگان هرات نیاز است

9 ماه قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

در ادامه‌ی واکنش‌ها به زلزله‌های اخیر در ولایت هرات، برنامه جهانی غذا اعلام کرده است که برای فراهم‌کردن کمک‌های غذایی اضطراری به ۱۰۰ هزار نفر از آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه در هرات، به‌صورت فوری ۱۹ میلیون دالر درخواست می‌کند.

این نهاد با نشر اعلامیه‌‌ای در شبکه اجتماعی ایکس خود نوشته است که پس از زمین‌لرزه‌های هرات، ده‌ها هزار نفر در نیازمندی شدید به‌سر می‌برند.

اعلامیه به نقل از آنا ماریا سالهونا، معاون دفتر برنامه جهانی غذا در افغانستان گفته است که این نهاد در حال کمک به آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه در هرات است، اما این کمک را از یک برنامه‌ی دیگر که به‌شدت با کمبود بودجه مواجه است، فراهم می‌کند.

او تاکید کرد که این نهاد به‌صورت فوری نیاز به کمک‌های اضافی دارد.

همچنین در بخش اعلامیه آمده است که برنامه جهانی غذا در نظر دارد به مدت سه تا هفت ماه برای آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه در هرات کمک‌های غذایی و پول نقد فراهم کند.

این نهاد افزود که علاوه بر کمک به آسیب‌دیدگان زلزله‌های اخیر در ولایت هرات، به ۴۰۰ میلیون دالر دیگر نیاز دارد تا قبل از فرارسیدن زمستان و مسدودشدن مسیرهای مواصلاتی، کمک‌های غذایی را به افراد آسیب‌پذیر و نیازمند برساند.

این در حالی است که پس از زمین‌لرزه‌های متعدد در ولایت هرات، نهادهای مختلف بین‌المللی اعلام کرده‌اند که برای رسیدگی به آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه نیاز به بودجه دارند.

همچنین پیش از این اوچا یا دفتر هماهنگ‌کننده‌ی کمک‌های بشردوستانه‌ی سازمان ملل متحد برای افغانستان اعلام کرده بود که برای رسیدگی به آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه در هرات نیاز به ۹۳ میلیون دالر کمک دارد.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=7886
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد