سازمان جهانی صحت: ۷.۹ میلیون دالر برای رسیدگی به زلزله‌زدگان هرات ضرورت است

9 ماه قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

سازمان جهانی صحت(WHO) اعلام کرده است که برای ارائه خدمات صحی به ۱۱۴ هزار افراد آسیب‌دیده ناشی از زمین‌لرزه‌های پیهم در ولایت هرات، ۷.۹ میلیون دالر آمریکایی درخواست کرده است.

این نهاد امروز (پنج‌شنبه، ۲۷ میزان) با نشر اعلامیه‌ای در شبکه اجتماعی ایکس خود گفته است که در صورت فراهم شدن این بودجه، زلزله‌زدگان ولایت هرات طی شش ماه آینده از خدمات صحی ضروری برخورداری خواهد بود.

در ادامه آمده است که دست‌کم ۴۰ مرکز صحی در ۹ ولسوالی در پی زمین‌لرزه‌های پیهم در غرب کشور آسیب دیده‌اند.

سازمان جهانی صحت تاکید کرد که این امر سبب بروز اختلال شدید در دسترسی به خدمات صحی برای ۵۸۰ هزار تن شده است.

در اعلامیه آمده است که زمین‌لرزه‎های پیهم در غرب افغانستان، روستاها را با خاک یکسان کرده است و هزاران خانواده نیاز فوری به کمک‌های بشردوستانه و صحی دارند.

همچنین سازمان جهانی غذا تاکید کرد که واکنش فوری سازمان صحی جهان به زمین‌لرزه‌های هرات با حمایت صندوق بشردوستانه افغانستان و ECHO امکان پذیر شده است.

این در حالی است که پس از زمین‌لرزه‌های متعدد در ولایت هرات، نهادهای مختلف بین‌المللی اعلام کرده‌اند که برای رسیدگی به آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه نیاز به بودجه دارند.

همچنین پیش از این اوچا یا دفتر هماهنگ‌کننده‌ی کمک‌های بشردوستانه‌ی سازمان ملل متحد برای افغانستان اعلام کرده بود که برای رسیدگی به آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه در هرات نیاز به ۹۳ میلیون دالر کمک دارد.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=7917
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد