تیم رباتیک دختران افغانستان در مسابقات جهانی مدال نقره‌ی شجاعت را به‌دست آورد

9 ماه قبل
زمان مطالعه 2 دقیقه

تیم رباتیک دختران افغانستان با حضور در مسابقات جهانی «فرست گلوبال» (First Global) در کشور سنگاپور، مدال نقره‌ی شجاعت را به‌دست آورده است.

صدیق‌الله افغان، مدیر روابط عمومی این تیم امروز(دوشنبه، ۲۴ میزان) در صحبت با رسانه گوهرشاد گفت که تیم رباتیک دختران افغانستان در مسابقات «فرست گلوبال» در سنگاپور به نمایندگی از این کشور حضور یافتند.

او در ادامه تاکید کرد که تیم رباتیک دختران افغانستان در این مسابقات از میان نمایندگان بیش از ۱۹۰ کشور جهان، مدال نقره‌ی شجاعت را از آن خود کرده است.

وی افزود که مدال شجاعت به تیم‌هایی داده می‌شود که در سخت‌ترین شرایط، بهترین کارها را انجام داده‌اند.

قابل ذکر است که این مسابقات امسال از تاریخ (۶ اکتبر تا ۱۰ اکتبر) در کشور سنگاپور در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر برگزار شده بود.

در این مسابقات چهار دانش‌آموز و دو استاد به‌عنوان نمایندگان افغانستان در این رقابت‌ها شرکت کردند.

براساس معلومات موجود رباتی که دختران ساخته بودند، عملکردهای متفاوتی از جمله«Drive, Sorting, shooting and Hanging» داشته است.

در حالی تیم رباتیک دختران افغانستان برنده مدال نقره‌ی شجاعت می‌شوند که حکومت سرپرست از زمان تسلط دوباره بر افغانستان، دختران بالاتر از صنف ششم را از رفتن به مکتب منع و دروازه‌‌های دانشگاه‌ها را نیز به روی دانشجویان دختر مسدود کرده‌اند.

این اقدام حکومت فعلی باعث شده است که میلیون‌ها دانش‌آموز دختر از آموزش باز بماند.

در کنار آن زنان از رفتن به‌ باشگاه‌های ورزشی، رستورانت‌ها، حمام‌های عمومی، معاینه توسط پزشکان مرد، سفر بدون محرم و کار در موسسات غیردولتی داخلی و بین‌المللی و حتی دفاتر سازمان ملل در افغانستان منع شده‌اند.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=7782
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد