توماس وِست: شیعیان افغانستان رنج‌های زیادی از افراطیت خشونت‌بار کشیده‌اند

9 ماه قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

توماس وِست، نماینده‌ی ویژه آمریکا در امور افغانستان به حمله اخیر بر نمازگزاران شیعه در ولایت بغلان واکنش نشان داده و می‌گوید که جامعه‌ی شیعیان افغانستان «رنج‌های زیادی از افراطیت خشونت‌بار متحل» شده‌اند.

آقای وست امروز (دوشنبه، ۲۴میزان) با نشر پیامی در شبکه اجتماعی ایکس خود به‌خاطر این حمله ابراز تأسف کرده و با خانواده‌های قربانیان نیز ابراز همدردی نموده ‌است.

وی تاکید کرد: «از حمله تروریستی روز جمعه گذشته در پلخمری که در آن تعدادی زیادی از نمازگزاران شیعه بی‌گناه کشته و زخمی شد، عمیقاً متأسفم. جامعه شیعیان افغانستان از افراطیت خشونت‌بار رنج‌های زیادی را متحمل شده است.»

این در حالی است که بعدازظهر روز جمعه انفجاری در مسجد امام زمان (عج) واقع در سرک اول سیلوی شهر پلخمری، مرکز بغلان، حین ادای نماز  جمعه در میان نمازگزاران رخ داد.

طبق معلومات روزنامه نیویارک‌تایمز، گروه داعش مسوولیت این انفجار را به عهده گرفته و گفته است که عامل انتحاری این گروه خودش را در مسجد منفجر کرده است.

بر اساس آخرین آمار، در این حمله‌ی انتحاری ۳۰ نفر کشته و ۴۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

این در حالی است که مکان‌‌های مذهبی و مرکز‌های عمومی هزاره‌ها و اهل تشییع افغانستان در سال‌های اخیر هدف حمله‌های مرگ‌بار انفجاری قرار گرفته است.

این حمله‌ها با تسلط دوباره حکومت فعلی بر افغانستان در جریان دو سال گذشته کماکان ادامه دارد و اکثراً گروه داعش مسوولیت برخی از این حمله‌ها را بر عهده گرفته است.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=7761
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد