ائتلاف جنبش‌های زنان معترض: سازمان ملل ندا پروانی را از چنگال بی‌عدالتی‌ها نجات دهد

10 ماه قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

در ادامه‌ی وضع محدودیت بر فعالیت زنان و دختران و بازداشت زنان معترض در افغانستان، ائتلاف جنبش‌های زنان معترض از سازمان ملل متحد و نهادهای مدافع حقوق بشر خواسته است که بازداشت ندا پروانی، زن معترض را به صورت کاملاً پی‌گیری کنند.

اعضای این ائتلاف با برگزاری یک تجمع اعتراضی در یک مکان سربسته در ولایت تخار گفته‌اند، شش روز سپری می‌شود که پروانی همراه با شوهر و فرزندش توسط نیروهای حکومت سرپرست از کابل بازداشت شده و تا اکنون از سرنوشت‌اش خبری نیست.

زنان معترض از آنچه که ترور و بازداشت زنان و «سکوت دردناک» نهادهای بین‌المللی می‌خواند ابزار نگرانی کرده و تاکید کرد که با قاطعیت کامل از سازمان ملل و نهادهای مدافع حقوق بشر می‌خواهد تا موضوع بازداشت ندا پروانی را به‌طور جدی و طی ضرب‌الاجل مشخص پی‌گیری کنند.

همچنین آنان از نهادهای بین‌المللی خواست که او را از چنگال «بی‌عدالتی‌های حکومت فعلی» نجات دهد.

ندا پروانی همراه شوهر و کودکش صبح روز (سه‌شنبه، ۲۸ سنبله) در کابل از سوی حکومت فعلی بازداشت شد.

اعضای حکومت سرپرست تا اکنون در مورد بازداشت ندا پروانی چیزی نگفته‌اند. حکومت فعلی پیش از این هم بارها زنان معترض را بازداشت و زندانی کرده‌ است.

این در حالی است که حکومت فعلی پس از حاکمیت خود بر افغانستان محدودیت‌های جدی بر حقوق زنان و دختران وضع کرده‌ است. در حال حاضر دختران و زنان افغانستان اجازه‌ی تحصیل و کار را ندارد.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=7206
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد