شاعران و نویسندگان از اعتصاب غذایی زنان در آلمان حمایت کردند

11 ماه قبل
زمان مطالعه 2 دقیقه

هنرمندان، روزنامه‌نگاران، شاعران و نویسندگان افغانستانی حمایت‌شان را از خواسته‌های اعتصاب‌گران و زنان معترض اهل افغانستان در شهر کلن آلمان اعلام کردند.

آنان روز گذشته (چهارشنبه، ۱۵ سنبله) با نشر اعلامیه‌ای ز اعتصاب غذایی زنان در آلمان اعلام حمایت کرده و خواهان توجه نهادهای حقوق بشری به خواسته‌های فعالان حقوق زن در آلمان شدند.

آنان گفتند که اعتصاب غذایی فعالین حقوق زن افغان در آلمان که از اول سپتامبر تا ۱۲ سپتامبر ادامه خواهد داشت، تا اکنون با هیچ پاسخ و توجهی از سوی نهادهای حقوق بشری و سازمان‌های بین‌المللی روبه‌رو نشده است.

در اعلامیه آمده است که این بی‌توجهی نهادها و سازمان‌ها ممکن است به طولانی‌شدن اعتصاب بی‌انجامد.

هنرمندان، روزنامه‌نگاران، شاعران و نویسندگان افغانستانی تاکید کردند: «ما جمعی از هنرمندان، روزنامه‌نگاران، شاعران و نویسندگان افغانستانی با ابراز نگرانی از وضعیت صحی این فعالین و مبارزان، اعلام می‌کنیم که هر پیامد ناگواری به‌دوش دولت آلمان و سازمان‌هایی است که باید از نخستین روزهای برپایی این خیمه وارد عمل می‌شدند؛ اما سکوت کردند».

آن‌ها افزوده‌اند که خواسته‌های معترضین و اعتصاب‌گران، پذیرفتن وقایع تلخ جاری در افغانستان به ویژه زنان است که دولت‌ها و سازمان‌های تحت‌الحمایه‌ی شان از پذیرفتن این واقعیت آشکار چشم‌پوشی می‌کند.

در اعلامیه آمده است: «بر اساس معلومات از خیمه‌ی تحصن و اعتصاب‌کنندگان در شهر کلن آلمان، وضع صحی آنان رو به وخامت است و با وجود تجربه‌ی شکنجه در زندان‌های حکومت سرپرست و بیماری تعدادی از این مبارزان که قبلاً بر ما آشکار بوده است، بسیار نگران‌کننده است.»

این در حالی است که تمنا زریاب پریانی و شماری دیگر از فعالان حقوق زن اهل افغانستان در اعتراض به آنچه که بی‌توجهی جهان به وضعیت زنان افغانستان می‌گویند، اعتصاب غذا کرده‌اند.

آنان خواستار به رسمیت‌شناسی آپارتاید جنسیتی در افغانستان، آزادی زندانیان سیاسی از زندان‌های حکومت سرپرست و توقف حمایت مالی و سیاسی از حکومت فعلی هستند.

افغانستان پس از حاکمیت حکومت فعلی با بحران حقوق بشری مواجه شده است.

در حال حاضر زنان و دختران اجازه‌ی تحصیل و کار را ندارند.

این اقدام حکومت فعلی باعث شده است که میلیون‌ها دانش‌آموز دختر از آموزش باز بماند.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=6686
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد