دو خبرنگار از زندان حکومت افغانستان آزاد شدند

11 ماه قبل
زمان مطالعه 2 دقیقه

مرکز خبرنگاران افغانستان از آزادی دو خبرنگار رادیو کلید پس از نزدیک به یک ماه از زندان حکومت سرپرست خبر داده است.

این مرکز امروز (پنج‌شنبه، ۹ سنبله) با نشر اعلامیه‌ای گفته است که نیروهای حکومت فعلی فقیرمحمد فقیرزی و جان‌آقا صالح، خبرنگاران رادیو کلید را که سه هفته پیش از شهر جلال‌آباد، مرکز ننگرهار بازداشت کرده بودند، آزاد کرده‌اند.

اعلامیه به نقل از منابع محلی نوشته است که این خبرنگاران امروز از زندان استخبارات حکومت فعلی در کابل آزاد شدند.

در ادامه آمده است که حکومت فعلی تا اکنون در مورد آزادی این خبرنگاران ابراز نظر نکرده و مشخص نیست که آنان با چه شرایطی آزاد شده‌اند.

مرکز خبرنگاران افغانستان تاکید کرد که این دو خبرنگار مدتی پس از بازداشت در جلال‌آباد، به کابل منتقل شده بودند.

براساس معلومات این مرکز، نیروهای حکومت فعلی این دو خبرنگار را به اتهام همکاری با «رسانه‌‌های ممنوعه» بازداشت کرده بودند.

مرکز خبرنگاران افغانستان از آزادی این خبرنگاران ابراز خوشحالی؛ اما تاکید کرده است که بازداشت این دو خبرنگار خلاف قانون رسانه‌های همگانی کشور بوده است و آزادی آنان نباید سلب می‌شد.

این نهاد ضمن استقبال از آزادی این دو خبرنگار، خواستار آزادی فوری و بدون قیدوشرط سایر خبرنگارانی که در زندان‌های حکومت فعلی به‌سر می‌برند نیز شده است.

بر اساس آمار مرکز خبرنگاران افغانستان، در حال حاضر دست‌کم ۱۰ خبرنگار و کارمند رسانه‌ای در زندان‌های حکومت فعلی به‌سر می‌برند.

این در حالی است که از زمان تسلط دوباره‌‌ی حکومت سرپرست بر افغانستان، دولت بارها متهم به آزار و اذیت خبرنگاران خارجی شده‌ و شماری از خبرنگاران خارجی را نیز بازداشت کرده‌اند.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=6475
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد