وزارت امر به معروف: شنیدن موسیقی برای اخلاق جوانان مضر و آنان را گمراه می‌کند

11 ماه قبل
زمان مطالعه 2 دقیقه

در ادامه‌ی وضع محدودیت بر زندگی اجتماعی مردم به ویژه زنان و دختران در افغانستان، وزارت امر به معروف و نهی از منکر حکومت سرپرست اعلام کرد که محتسبان این وزارت هنگام نظارت از محافل عروسی در ولایت پروان، از نشر موسیقی جلوگیری کرده و آنرا «حرام» دانسته‌اند.

این وزارت با نشر خبرنامه‌ای گفته است که شنیدن موسیقی برای «اخلاق جوانان مضر» می‌باشد و آنان را به گمراهی می‌کشاند.

در ادامه آمده است که محتسبان وزارت امر به معروف از نشر موسیقی در محافل عروسی ولایت پروان جلوگیری کرده و گفته‌اند که موسیقی و آوازخوانی یک کار ناپسند و حرام است که مانع ادای نماز و ذکر خداوند (ج) می‌شود.

این در حالی است که وزارت امر به معروف و نهی از منکر حکومت سرپرست شنیدن موسیقی را «حرام» می‌پندارد و در دو سال گذشته،‌ محتسبان این وزارت در موارد متعدد شهروندان را از پخش و شنیدن موسیقی منع کرده‌اند.

همچنین در ماه‌های گذشته گزارش‌هایی نیز منتشر شد که نشان می‌داد افراد حکومت فعلی سازهای موسیقی را شکسته و برخی از هنرمندان محلی را بازداشت و آزار و اذیت کرده‌اند.

وزارت امر به معروف و نهی از منکر حکومت فعلی در ۲۷ سرطان امسال اعلام کرده بود که در چند ولایت از جمله کابل ابزارهای موسیقی را جمع‌آوری کرده و آتش زده است.

نیروهای حکومت سرپرست، نزدیک به دو سال گذشته همواره در پایتخت و ولایات به مراسم شادی مردم هجوم آورده و از نواختن و پخش موسیقی جلوگیری و ابزارهای موسیقی را یا می‌گیرند یا می‌شکنند و آتش‌ می‌زنند.

این وزارت شنیدن موسیقی را منع کرده و شمار زیادی از هنرمندان کشور پس از تسلط حکومت فعلی بر افغانستان به کشورهای دیگر مهاجر شده‌اند. پیش از این نیز نواختن و شنیدن موسیقی را برای شهروندان کشور منع کرده و به‌جای آن، ترانه‌ها و نعت‌های ساخته‌شده‌ی خودشان را ترویج می‌کنند‌.

قابل ذکر است که با روی‌کارآمدن حکومت فعلی در کشور، حکومت محدودیت‌های زیادی را علیه زند‌گی اجتماعی شهروندان و به ویژه زنان و دختران وضع کرده است.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=6331
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد