مرکز خبرنگاران: ۱۳ خبرنگار و کارمند رسانه‌ای در افغانستان زندانی هستند

11 ماه قبل
زمان مطالعه 2 دقیقه

در ادامه‌ی وضع محدودیت بر کار رسانه‌ها و بازداشت خبرنگاران در افغانستان، مرکز خبرنگاران افغانستان اعلام کرده است که با بازداشت محمدحسین ولایتی، عکاس خبری و تدوین‌گر ایرانی، شمار خبرنگاران و کارمندان رسانه‌ای زندانی در زندان‌های حکومت سرپرست به ۱۳ نفر رسیده است.

مرکز خبرنگاران افغانستان با ابراز نگرانی از بازداشت محمدحسین ولایتی، از مسوولان حکومت سرپرست خواسته است که این عکاس و تدوین‌گر ایرانی را به صورت فوری آزاد کنند.

این مرکز همچنان از حکومت فعلی خواسته است که به روند بازداشت و آزار و اذیت خبرنگاران در افغانستان فوراً پایان دهد.

قابل ذکر است که محمدحسین ولایتی عکاس و تدوین‌گر خبرگزاری تسنیم ایران است که روز شنبه هفته جاری (۲۸ اسد) هنگام بازگشت به ایران از میدان هوایی کابل بازداشت شده است.

خبرگزاری تسنیم در گزارشی نوشته است که نیروهای امنیتی حکومت فعلی بدون هیچ توضیح عکاس این رسانه را بازداشت کرده‌اند و پیگیری‌ها برای آزادی او نتیجه نداده است.

همچنین مرکز خبرنگاران افغانستان در ادامه نوشته است که در دو هفته گذشته دست‌کم ۱۱ خبرنگار در مناطق مختلف کشور بازداشت شده که از جمله آنان ۹ نفر همچنان در زندان به‌سر می‌برند.

براساس معلومات این مرکز، دست‌کم چهار خبرنگار دیگر که در ماه‌های اخیر بازداشت شده بودند نیز در زندان هستند که با این حساب مجموع خبرنگاران و کارمندان رسانه‌ای که در حال حاضر زندانی‌اند به ۱۳ نفر می‌رسد.

تا اکنون مسوولان حکومت فعلی در مورد بازداشت خبرنگاران چیزی نگفته و دلیل آن نیز روشن نیست.

این در حالی است که از زمان تسلط دوباره‌‌ی حکومت سرپرست بر افغانستان، دولت بارها متهم به آزار و اذیت خبرنگاران خارجی شده‌ و شماری از خبرنگاران خارجی را نیز بازداشت کرده‌اند.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=6207
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد