اتحادیه اروپا: افغانستان با یک بحران بی‌سابقه انسانی مواجه است

11 ماه قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

اداره حفاظت مدنی و کمک‌های بشردوستانه اتحادیه اروپا اعلام کرده است که با گذشت دو سال از حاکمیت حکومت فعلی در افغانستان، دو سوم جمعیت این کشور به کمک‌های بشردوستانه فوری نیاز دارند و افغانستان با یک بحران انسانی بی‌سابقه مواجه می‌باشد.

این اداره با نشر گزارشی گفته است که در سال ۲۰۲۳ میلادی، ۲۸.۳ میلیون تن در افغانستان برای زنده ماندن نیاز به کمک‌های بشردوستانه فوری دارند.

در ادامه آمده است که بیش از ۱۷ میلیون تن در سال ۲۰۲۳ با گرسنه‌گی حاد روبه‌رو بوده و از جمله شش میلیون تن در سطوح اضطراری ناامنی غذایی یک قدم با قحطی مواجه هستند.

در گزارش آمده است که این نهاد با سازمان غیردولتی (People in Need) همکاری می‌کند تا از آسیب‌پذیرترین خانواده‌ها با کمک‌های نقدی، بازسازی منابع آب، جلسات صحی و تغذیه حمایت کند.

اداره حفاظت مدنی و کمک‌های بشردوستانه اتحادیه اروپا تاکید کرده است که افغانستان همچنان به شدت مستعد خطرات طبیعی است که فراوانی و شدت آن با اثرات تغییرات آب‌وهوایی تشدید می‌شود.

براساس معلومات نهادهای جهانی، حدود ۹۰ درصد مردم افغانستان زیر حاکمیت حکومت فعلی، به‌شدت وابسته به کمک‌های جهانی هستند.

پیش از اوچا یا دفتر هماهنگ‌کننده‌ی کمک‌های بشردوستانه‌ی سازمان ملل در افغانستان اعلام کرده بود که برای کمک به مردم افغانستان تا پایان سال جاری میلادی به ۲.۲۶ میلیارد دالر بودجه نیاز است.

اوچا گفته بود که کاهش ۱.۳ میلیارد دالری بودجه این نهاد سبب می‌شود که شماری از افراد آسیب‌پذیر در افغانستان در فصل سرما با گرسنه‌گی، بیماری و حتی مرگ مواجه شوند.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=6015
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد