یک میلیون و ۲۵۰ هزار کودک در غرب کشور واکسن پولیو دریافت می‌کنند

11 ماه قبل
زمان مطالعه 2 دقیقه

مسوولان صحی در ولایت هرات می‌گویند که قرار است یک میلیون و ۲۵۰ هزار کودک زیر پنج سال در حوزه‌ی غرب افغانستان، واکسن بیماری پولیو یا فلج اطفال دریافت کنند.

طالب شاهد، رییس صحت عامه‌ی هرات امروز (یک‌شنبه، ۲۹ اسد) در مراسم آغاز پنجمین دور کمپاین تطبیق واکسن پولیو در غرب کشور گفت که از این میان، ۷۵۰ هزار کودک زیر پنج سال در این ولایت واکسن فلج اطفال دریافت خواهند کرد.

همچنین مسوولان محلی در هرات به ولسوال‌ها دستور داده‌اند که با تیم‌های سیار تطبیق واکسن پولیو همکاری کنند.

طالب شاهد تاکید کرد که در حوزه‌ی غرب کشور (هرات، نیمروز، فراه، بادغیس و غور) از سه سال به این طرف هیچ واقعه مثبت پولیو ثبت نگردیده و باید هماهنگی و کار بیشتر در تطبیق واکسن پولیو صورت گیرد.

از سویی هم، داکتر محمدآصف کبیر، معاون صحت عامه می‌گوید که برای کودکان بالای دو سال علاوه بر قطره واکسن، تابلت ضد کرم هم توزیع می‌شود.

آقای کبیر با ابراز نگرانی از ثبت واقعات پولیو در سمت شرق، جنوب و شمال کشور گفت که در حال حاضر غرب کشور از تهدید پولیو پاک شده است.

همچنین نعیم‌الحق حقانی، رییس اطلاعات و فرهنگ هرات ضمن استقبال از کار و فعالیت اداره صحت این ولایت برای از بین بردن پولیو می‌گوید که باید با ارائه آگهی دهی از طریق رسانه‌ها مشترکآ کار صورت گیرد.

قرار است در این کارزار، تیم‌های صحی به‌صورت خانه‌به‌خانه، کودکان زیر پنج سال را در ولایت‌های حوزه‌ی غرب کشور واکسن کنند.

در حال حاضر افغانستان و پاکستان تنها کشورهای در جهان هستند که بیماری فلج کودکان در آن‌ها ریشه‌کن نشده است.

در سال جاری خورشیدی در سراسر کشور چهار واقعه‌ی مثبت بیماری فلج کودکان ثبت شده است.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=6121
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد