یان اگلند: سوءتغذیه حاد در ۲۵ ولایت افغانستان نزدیک به حالت اضطراری است

12 ماه قبل
زمان مطالعه 2 دقیقه

در ادامه‌ی کاهش بودجه‌ نهادهای کمک‌رسان برای افغانستان، یان اگلند، دبیرکل شورای پناهندگان ناروی از رسیدن سطح سوءتغذیه نزدیک به حالت اضطرار در ۲۵ ولایت کشور هشدار داده است.

آقای اگلند در رشته توییتی نوشته است که در حال حاضر ۱۵.۲ میلیون افغان با عدم مصوونیت غذایی حاد روبه‌رو هستند.

او تاکید کرد: سوءتغذیه حاد ۲۵ از ۳۴ ولایت بالاتر از آستانه اضطراری است و انتظار می‌رود، بدتر نیز شود. در حال حاضر، کمبود شدید بودجه منجر به کاهش گسترده در تعداد افرادی شده است که برای کمک‌های غذایی هدف تعیین شده‌اند.»

وی هشدار داده است که اگر کمبود بودجه رفع نشود، این خطر واقعی وجود دارد که برنامه‌های کمک غذایی اواخر امسال پایان یابد.

دبیرکل شورای پناهندگان ناوری علاوه کرد که ترکیبی از کاهش شدید بودجه و تغییرات اقلیمی، سناریوی کابوس‌آمیزی را برای جمعیتی ایجاد می‌کند که در حال حاضر نیاز مبرم به کمک دارند.

قابل ذکر است که اوچا یا دفتر هماهنگ‌کننده‌ی امور کمک‌های بشری ملل متحد نیز قبلاً گفته بود که کمبود بودجه در روند کمک‌رسانی در بخش‌های مختلف از جمله بهداشت، تغذیه، آموزش و آب آشامیدنی صحی، میلیون‌ها نیازمند را در افغانستان متاثر کرده است.

بر اساس پیش‌بینی اوچا، اگر سطح بودجه، که در حال حاضر کمتر از یک چهارم نیازها است، ثابت بماند، در بخش بهداشت، تخمین زده می‌شود که ۷.۶ میلیون نفر به کمک‌های بهداشتی حیاتی دسترسی نخواهند داشت.

براساس پیشبینی نهادهای بین‌المللی، وضعیت انسانی در زمستان تا اواسط بهار در افغانستان به خاطر سرما تا برداشت محصولات کشاورزی وخیم‌تر می‌شود.

با تسلط حکومت سرپرست بر افغانستان، فقر و گرسنگی در کشور افزایش یافته است.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=5879
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد