سفارت افغانستان در تهران، بر حل مشکلات حقوقی «کودکان» برای دریافت پاسپورت تاکید کرد

11 ماه قبل
زمان مطالعه 2 دقیقه

مولوی فضل محمد حقانی، سرپرست سفارت افغانستان در تهران در دیدار با مقامات امور کنسولی وزارت امور خارجه‌ی جمهوری اسلامی ایران خواستار حل مشکلات حقوقی نوزادان افغان شده است.

سفارت افغانستان در تهران با نشر خبرنامه‌ای گفته است که روند توزیع پاسپورت برای اتباع کشور در این نمایندگی به صورت تدریجی صورت می‌گیرد.

در ادامه آمده است که در این دیدار سرپرست سفارت افغانستان از آغاز روند تدریجی توزیع پاسپورت برای اتباع کشور مقیم ایران خبر داده است.

آقای حقانی تاکید کرد: «ما بر اساس اولویت بندی این روند را از نوزادان تازه به‌دنیا آمده آغاز کرده‌ایم و سپس به دانشجویان نیز پاسپورت توزیع خواهیم کرد.»

طبق معلومات خبرنامه، سرپرست سفارت افغانستان در تهران از مشکل عدم تایید مدارک و گواهی  ولادت نوزادان از سوی وزارت امور خارجه‌ی ایران ابراز نگرانی کرده و خواستار همکاری برای حل این مشکل شده است.

در خبرنامه آمده است که در این دیدار درباره‌ی مسائل کنسولی و ایجاد تسهیلات بیشتر برای پناه‌جویان افغانستانی نیز تبادل نظر شده است.

اداره حمایت از مهاجرین ایران اعلام کرده است که در حال حاضر نزدیک به چهار میلیون مهاجر افغان در ایران زندگی می‌کنند که رسماً ثبت شده اند و بر اساس برخی گزارش‌ها، ممکن بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار مهاجر افغان نیز بدون اسناد قانونی در ایران به سر ببرند.

افغانستان یکی از کشورهایی است که بیشترین مهاجر را در جهان دارد. این روند با تسلط دوباره‌ی حکومت فعلی بر افغانستان افزایش یافته است.

همچنین روزانه صدها مهاجر از ایران اخراج و به وطن باز می‌گردند، هنوز بازار قاچاق انسان به ایران پررونق است و روزانه صدها نفر از مرز غیرقانونی رد می‌شوند تا به ایران برسند.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=5753
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد