یک مقام محلی در فاریاب دختر خوردسالی را به نکاح اجباری یکی از بسته‌گان خود درآورد

12 ماه قبل
زمان مطالعه 2 دقیقه

منابع محلی از ولایت فاریاب می‌گویند که یک مقام محلی در این ولایت، دختر خوردسالی را به نکاح اجباری یکی از بسته‌گان خود درآورده است.

رسانه‌ها گزارش داده‌اند که ولسوال حکومت فعلی برای ولسوالی دولت‌آباد ولایت فاریاب با تهدید و زور سلاح در روستای «توپ‌خانه قلعه» یک دختر ۱۳ ساله‌ را به صورت اجباری به عقد نکاح «خسربرِه» خود درآورده است.

خانواده‌ این دختر با فرستادن نوار تصویری به رسانه‌ها، این موضوع را تایید کرده است.

همچنین یک نوار تصویری که در شبکه‌های اجتماعی به نشر رسیده است، دیده می‌شود که زنان ساکنان این روستا دست به اعتراض زده‌اند.

با این وجود در گزارش رسانه‌ها آمده است، هنگامی که مردان و زنان ساکنان این روستا (توپ‌خانه قلعه) علیه این اقدام ولسوال حکومت سرپرست برای ولسوالی دولت‌آباد دست به اعتراض زدند از سوی نیروهای حکومتی تهدید به مرگ شدند.

در نوار تصویری دیده می‌شود که مادر این دختر با صدای گریه‌آلود از مقام‌های حکومت فعلی می‌خواهد که جلو چنین اقدامات خودسرانه و زورگویی نیروهای‌شان را بگیرند.

مسوولان محلی در ولایت فاریاب تا اکنون در این مورد چیزی نگفته‌اند.

این در حالی است که چندی پیش نیز والی حکومت فعلی در ولایت لغمان در بدل مقداری پول یک دختر خوردسال را به نکاح خود درآورده بود.

در حالی این رویداد در ولایت فاریاب رخ می‌دهد که دختران و زنان در افغانستان با محدودیت‌های شدیدی روبه‌رو شدند. دختران و زنان اجازه آموزش، کار، ورزش، سفر و… ندارند و مجبور هستند که در خانه‌های‌شان حبس شوند.

با این وجود محمدخالد حنفی، سرپرست وزارت امر به‌ معروف و نهی از منکر حکومت سرپرست گفته بود که باید نکاح اجباری دختران کم‌سن با مرد بزرگ‌سال متوقف شود. اما همواره گزارش‌های از روند رو به رشد ازدواج زیر سن و اجباری در بین دختران و زنان افغان منتشر می‌شود.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=5720
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد