یک شبکه‌ی آب‌رسانی برای ۷۰۰ خانواده و ۲ هزار دانش‌آموز در تخار به بهره‌برداری رسید

11 ماه قبل
زمان مطالعه 2 دقیقه

مسوولان محلی در ولایت تخار می‌گویند که یک شبکه‌ی آب‌رسانی به همکاری یونیسف یا صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد در افغانستان، برای ۷۰۰ خانواده و دو هزار دانش‌آموز یک مکتب در ولسوالی ورسج این ولایت به بهره‌برداری رسید.

سمیع‌الله صمیمی، مسوول مطبوعات ریاست انکشاف دهات تخار گفته است که کار ساخت این شبکه‌ی آب‌رسانی با حمایت یونیسف، توسط شورای محلی حدود یک سال قبل آغاز شده بود و اکنون تکمیل شده است.

آقای صمیمی تاکید کرد که این شبکه‌ی آب‌رسانی به هزینه‌ی ۲۰ میلیون و ۴۳۳ هزار افغانی ساخته شده است.

او افزود که این پروژه آب‌ آشامیدنی را برای باشندگان روستاهای «خانقاه، سرتندک، عبدالمطلب، باغ‌دشت و ورچین» ولسوالی ورسج فراهم می‌کند.

مسوول مطبوعات ریاست انکشاف دهات تخار تصریح کرد که آب این شبکه‌ی آب‌رسانی از دو چشمه در یک ذخیره‌گاه، ذخیره می‌شود و سپس توسط پایپ به خانه‌ها توزیع می‌شود.

وی می‌گوید که با بهره‌برداری این شبکه‌ی آب‌رسانی، ۷۰۰ خانواده و دو هزار دانش‌آموز از آن مستفید خواهند شد.

در عین حال، باشندگان ولسوالی ورسج از راه‌اندازی این شبکه‌ی آب‌رسانی استقبال می‌کنند و می‌گویند که در گذشته با کمبود جدی آب آشامیدنی مواجه بودند.

این در حالی است که خشک‌سالی شدید در چند سال اخیر باعث شده است که مردم در بسیاری از نقاط کشور با کمبود آب آشامیدنی مواجه شوند.

قابل ذکر است که موضوع کمبود آب در جهان یک چالش جدی عنوان می‌شود. قبلاً کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل گفته بود که در حال حاضر میلیون‌ها نفر در افغانستان به آب آشامیدنی پاک و سالم دسترسی ندارند.

این سازمان گفته بود که کمتر از ۳۰ درصد جمعیت افغانستان به آب آشامیدنی سالم و پاک دسترسی دارند.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=5710
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد