محتسبان امر به معروف نیمروز خواهان توقف فعالیت آرایشگاه‌های زنانه شدند

1 سال قبل
زمان مطالعه 2 دقیقه

به دنبال منع فعالیت‌های آرایشگاه‌های زنانه در سراسر کشور، نیروهای امر به معروف و نهی از منکر حکومت سرپرست در ولایت نیمروز به آرایشگران زن در مورد ادامه‌ی فعالیت‌های آن‌ها هشدار داده و خواهان توقف فعالیت‌های آنان در وقت معینه شدند.

این اداره با نشر گزارشی گفته است که نیروهای امر به معروف در نیمروز برای آرایشگران زن توصیه‌های لازم را انجام داده‌اند.

اداره امر به معروف نیمروز این موضوع را دیروز (دوشنبه، ۲۶ سرطان) مطرح کرده است.

در ادامه آمده است که محتسبان امر به معروف و نهی از منکر ولایت نیمروز به آرایشگران زن هشدار داده و گفته‌اند که تمامی آن‌ها مجبور هستند، بر اساس فرمان صادر شده، در وقت معین به فعالیت‌های خود پایان بدهند.

در گزارش آمده است، در صورتی‌که آرایشگران زن از فرمان هبت‌الله آخوندزاده، رهبر حکومت فعلی سرپیچی کنند، با آن‌ها برخورد «شرعی و قانونی» صورت می‌گیرد.

این در حالی است که وزارت امر به معروف با صدور مکتوبی گفته است که به دستور شفاهی ملا هبت‌الله آخوندزده، رهبر حکومت فعلی آرایشگاه‌های زنانه در سراسر کشور تا کمتر از ۱۰ روز دیگر تعطیل می‌شود.

حکومت سرپرست پیش از این نیز بر آرایشگاه‌های زنانه محدودیت و مقررات وضع کرده بودند. از جمله گفته بودند که زنان و دختران پیش از آرایش وضو بگیرند و حجاب اسلامی را رعایت کنند.

در کنار بستن آرایشگاه‌های زنانه، بیش از ۶۵۰ روز است که حکومت سرپرست دختران بالاتر از صنف ششم را در افغانستان از رفتن به مکتب منع کرده‌ است.

وزارت تحصیلات عالی حکومت فعلی، زنان و دختران افغان را از تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی نیز بازداشته است.

این اقدام حکومت فعلی باعث شده است که میلیون‌ها دانش‌آموز دختر را از آموزش باز ماند. همچنین در کنار آن زنان از رفتن به‌ باشگاه‌های ورزشی، رستوران‌ها، حمام‌های عمومی، معاینه توسط پزشکان مرد، سفر بدون محرم و کار در موسسات غیردولتی داخلی و بین‌المللی و حتی دفاتر سازمان ملل در افغانستان منع شده‌اند.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=5019
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد