زن و ادبیات

1 سال قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

زنان در هر جامعه‌ی نقش بسزایی دارند. آن‌ها تعیین کننده‌ در تربیت نسلِ آینده هر کشور هستند. زنان هر چه را که خود آموخته باشند آن‌را به فرزندان خود منتقل می‌کنند و نسل آینده را می سازند. مادران نسبت به پدران مسلماً فرزندانی بهتر تربیت‌ می‌کنند.

هر کشور باید به زنان بهایی بیشتری بدهد و نیازهای آن‌ها را برآورده کند، تا افراد آن نیز زندگی سالم‌تری داشته باشد.  چون مادران ریشه‌اند و زمانی که ریشه خوب آبیاری شود، درخت جان می‌گیرد و رشد می‌کند. جامعه هم همین‌گونه است، با حضور و تلاش زنان می‌توان یک جامعه‌ی مترقی و مدرن داشت.

طوری‌که زنان در تمام ابعاد اجتماع همیشه سهم‌داشته و کارنامه‌های بس درخشان را در تمام ابعاد اجتماعی، فرهنگی، ادبی و… بخصوص در حوزه ادبیات، از خود به میراث گذاشته است. حضور زنان در تمام حوزه‌ها، اخصاً حوزه زبان و ادبیات پررنگ بوده و بانوان سرزمین ما نقش فعال را در پاس‌داری و خلق آثار ادبی در جامعه فارسی‌زبانان ایفا نموده است.

این صفحه فعالیت‌های گوناگون زنان را در قالب متن برای شما به تصویر کشیده و موضوعات چون: زندگی‌نامه، فعالیت‌های علمی، ادبی، فرهنگی، هنری، اجتماعی و… را بر علاوه‌ی معرفی و تحلیل آثار زنان، برای شما  دوست‌داران علم و فرهنگ به دست نشر سپرده و از مطالب شما عزیزان در رابطه به موضوعات درون‌مایه‌ی این مقوله استقبال می‌کند.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=4891
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد