محتسبان امر به معروف در هرات زنان مانتوپوش را لت‌وکوب کردند

12 ماه قبل
زمان مطالعه 2 دقیقه

منابع محلی و شاهدان عینی از شهر هرات می‌گویند که محتسبان اداره‌ی امر معروف و نهی از منکر حکومت سرپرست در ساحه‌ی دروازه ملک این ولایت، شماری از زنان و دختران را به‌دلیل پوشیدن مانتو لت‌وکوب کرده و همچنان آنان را برای چندین دقیقه‌ در محضر عام ایستاده کرده‌اند.

شاهدان عینی امروز (شنبه، ۳۱ سرطان) به رسانه گوهرشاد گفتند که نیروهای امر به معروف از چندین روز به طرف از پوشش زنان و دختران در ولایت هرات به صورت جدی نظارت می‌کنند.

منبع گفت که صبح امروز، نیروهای امر به معروف در ساحه‌ی دروازه ملک شماری از زنان بدون چادری و مانتوپوش را از موتر پایین کرده و لت‌کوب کردند.

او گفت که نیروهای امر به معروف و نهی از منکر، موتر حامل آنان و راننده را به جای نامعلوم انتقال دادند.

وی تاکید کرد که محتسبان امر به معروف و نهی از منکر وسایط حامل زنان و دختران را در «چوک گل‌ها» و «چوک سینما»ی شهر هرات متوقف کرده و زنان را به‌دلیل نپوشیدن «حجاب کامل اسلامی» آزار و اذیت می‌کنند.

او می‌گوید که نیروهای امر به معروف هرات به زنان و دختران هشدار داده‌اند که در صورت نپوشیدن «حجاب کامل اسلامی» بازداشت خواهند شد.

همچنین شماری از رانندگان تاکسی و ریکشا در شهر هرات می‌گویند که امر به معروف در این ولایت به آنان هشدار داده‌ است که نباید زنان مانتوپوش را انتقال دهند.

آنان می‌گویند که امر به معروف به آنان هشدار داده که اگر راننده‌ای از دستور این اداره سرپیچی کند، ۱۴ هزار افغانی جریمه و سه شب زندانی خواهند شد.

قابل ذکر است که هفته‌ی قبل نیروهای امر به معروف و نهی از منکر در هرات به اتحادیه‌های رانندگان تاکسی و ریکشا به‌گونه‌ی شفاهی دستور داده است که نباید تاکسی‌ها‌ و ریکشاها زنان مانتوپوش را انتقال دهند.

این چندمین باری است که نیروهای امر به معروف در هرات، زنان را به‌دلیل عدم رعایت «حجاب کامل اسلامی» آزار و اذیت می‌کنند.

این درحالی است که پس از تسلط حکومت فعلی بر افغانستان در ماه اسد ۱۴۰۰ خورشیدی، بیشتر زنان و دختران در هرات از چادرهایی به رنگ سیاه و حجاب‌های عربی به‌عنوان پوشش اصلی‌شان استفاده می‌کنند.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=5148
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد