سازمان ملل: کودکان افغانستان در معرض انواع خشونت قرار دارند

3 هفته قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

سازمان ملل متحد اعلام کرده است که از کودکان در افغانستان تحت حاکمیت حکومت سرپرست در «منازعات مسلحانه و بهره‌گیری جنسی» استفاده می‌شود.

این سازمان با نشر اعلامیه‌ای گفته است که کودکان در این کشور همچنان به کار گماشته می‌شوند و از کمک‌های بشردوستانه محروم هستند.

سازمان ملل متحد در این اعلامیه از طرف‌های درگیر در افغانستان خواسته است که از کودکان «محافظت» کنند.

در ادامه آمده است که کودکان در افغانستان در معرض انواع خشونت قرار دارند که زندگی آنان را تهدید می‌کند.

سازمان ملل متحد تاکید می‌کند که تمام طرف‌های درگیر افغانستان باید به تعهدات خود جهت محافظت از کودکان بر اساس قوانین و کنوانسیون‌های بین‌المللی حقوق کودکان عمل کنند.

همچنین این سازمان افزود که پس از تصرف افغانستان توسط حکومت فعلی در اگست ۲۰۲۱، دسترسی به اطلاعات در مورد وضعیت کودکان بسیار محدود شده است.

در بیانیه‌ی سازمان ملل آمده است که از ترویج حق آموزش کودکان باید حمایت صورت گیرد و هیچ کودک زیر ۱۸ سال به کار گماشته نشود.

در این بیانیه از رهبران مذهبی و علمای دینی افغانستان نیز خواسته شده است که به صورت علنی از حقوق کودکان حمایت کنند و اجازه ندهند کودکان مورد «آزار و اذیت جنسی» قرار گیرند.

پیش از این سازمان ملل متحد در گزارشی گفته بود که از اول جنوری ۲۰۲۱ تا ۳۱ دسمبر ۲۰۲۲، حقوق ۳ هزار و ۵۴۵ کودک در افغانستان که سن آنان از چند ماه تا ۱۷ سال است، به‌صورت جدی نقض شده است.

بر اساس این گزارش، ملل متحد ۵ هزار و ۵۱۹ مورد قتل کودکان را ثابت کرده است.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=13897
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد