فیلم‌برداری و عکاسی از محافل عروسی در بخش زنان در غزنی ممنوع شد

2 هفته قبل
زمان مطالعه 1 دقیقه

منابع محلی و مالکان استدیوهای عکاسی و فیلم‌برداری از ولایت غزنی می‌گویند که ریاست امر به معروف و نهی از منکر حکومت سرپرست در این ولایت، فیلم‌برداری و عکاسی را از محافل عروسی بخش زنان ممنوع کرده که این امر باعث می‌شود ده‌ها نفر شغل‌شان از دست بدهند.

دست‌کم چهار منبع از غزنی به رسانه گوهرشاد گفت که ریاست امر به معروف و نهی از منکر این دستور را روز (دوشنبه، ۴ سرطان) به‌صورت شفاهی صادر کرده است.

منبع تاکید کرد که ریاست امر به معروف و نهی از منکر شماری از مالکان استدیوهایی عکاسی و فیلم‌برداری را احضار و این دستور را به آنان ابلاغ کرده است.

شماری از مالکان و کارمندان استدیوهایی عکاسی و فیلم‌برداری غزنی می‌گویند که این دستور باعث می‌شود که آنان بیکار شوند.

از سویی هم، حمیدالله نثار، رییس اطلاعات و فرهنگ غزنی در صحبت با رسانه گوهرشاد این دستور را تایید کرده است.

آقای نثار گفت: «این تصمیم به درخواست مردم شریف ولایت غزنی اتخاذ شده است. همچنان فیلم‌برداری و عکاسی از محافل عروسی بخش زنان نیز از لحاظ شرعی و فرهنگی صحیح نیست.»

با این وجود مالک یک استدیویی عکاسی و فیلم‌برداری به شرط افشانشدن هویتش به رسانه‌ها گفته‌ است که ۴۰۰ هزار افغانی را سرمایه‌گذاری کرده و از این طریق زندگی خود را به پیش می‌برد.

در ادامه آمده است که وی حالا که فیلم‌برداری و عکاسی از محافل شادی و سرور، به‌ویژه محافل عروسی در بخش زنان ممنوع شده، مجبور است که تغییر شغل دهد.

باید گفت که در شهر غزنی بیش از ۵۰ استدیویی عکاسی و فیلم‌برداری فعالیت دارد که در هرکدام آن پنج تا شش نفر کار می‌کنند.

این در حالی است که حکومت سرپرست از زمان تسلط دوباره بر افغانستان، محدودیت‌های گسترده‌ای بر برگزاری محافل شادمانی، از جمله مراسم عروسی وضع کرده است.

حکومت سرپرست پیش از این پخش موسیقی در مراسم‌های عروسی را در ولایت‌های مختلف کشور منع کرده بود.

لینک کوتاه : https://gowharshadmedia.com/?p=13882
اشتراک گذاری

نظرت را بنویس!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظرات
هنوز نظری وجود ندارد